В Ізюмі затримали директорку “російської пошти”, яка під час окупації розсилала пропаганду РФ
![В Ізюмі затримали директорку “російської пошти”, яка під час окупації розсилала пропаганду РФ Фото - СБУ](https://imi.org.ua/upload/news/2023/05/29/296474b47c55f93-6474b2cc55966-1-jpeg_crop_700x350.jpg?v=1685369991)
Служба безпеки України затримала в Ізюмі (Харківська область) працівницю одного з відділень Укрпошти, яка під час окупації розсилала пропагандистські російські видання. Про це повідомляє СБУ у телеграм-каналі.
Як зазначає спецслужба, 43-річна жінка після захоплення міста підтримала російських загарбників і добровільно пішла з ними на співпрацю. Окупаційна влада запропонувала їй очолити створене місцеве відділення “Роспошти”. Жінка через пошту організувала розсилку пропагандистських видань РФ до місцевих жителів. Серед них – “Комсомольская правда” і “Харьков Z”.
“Також примірники окупаційних газет примусово роздавали згідно з “рознарядкою” прямо у поштовому відділені. У цих “виданнях” російські автори виправдовували збройну агресію РФ, дискредитували Сили оборони і закликали людей підтримати загарбників”, - йдеться у повідомленні.
Після звільнення міста фігурантка змінила адресу проживання, номер мобільного телефону, намагаючись уникнути правосуддя. Однак співробітники СБУ встановили її місцезнаходження і затримали.
Наразі їй повідомлено про підозру за ч.6 ст.111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність у формі здійснення інформаційної діяльності у співпраці з державою-агресором та її окупаційною адміністрацією) та обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою. Їй загрожує до 12 років тюрми.
Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину.
![](/upload/media/2023/05/29/6474b49e810ed-1-jpeg.jpg)
![](/upload/media/2023/05/29/6474b4b515c3a-12.jpg)
Фото - СБУ
Help us be even more cool!