ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Апеляційний суд у справі Марківа почнеться у вересні

24.07.2020, 12:01
Фото – Natalya Kudryk, Радіо Свобода
Фото – Natalya Kudryk, Радіо Свобода

В Італії апеляційний процес у справі українського військового Віталія Марківа почнеться 29 вересня. Про це стало відомо Радіо Свобода від акредитованих при суді джерел. Наступне засідання призначено на 1 жовтня.

Солдат четвертий рік перебуває в італійській в’язниці за звинуваченням у причетності до умисного вбивства італійського фоторепортера і російського правозахисника шість років тому на Донбасі. У липні минулого року суд присяжних Павії засудив Марківа до 24 років ув’язнення.

Розгляд оскарження вироку очікували минулої весни, але через пандемічну кризу його відклали на осінь. Засідання суду в другій інстанції відбуватимуться в апеляційному суді присяжних Мілана. За даними Радіо Свобода, захист виступив за відкритий режим засідань з присутністю підсудного в залі. Якщо інші сторони процесу висловлять бажання про дистанційну участь у засіданнях, суд може задовольнити їхнє прохання.

У клопотанні захист просить остаточно і беззастережно виправдати Віталія Марківа через відсутність доказів його причетності до трагічного інциденту, що стався 24 травня 2014 року на Донеччині неподалік Слов’янська. У тексті апеляції адвокати оскаржують усі висновки присяжних Павії, зокрема:

  • не було встановлено типу зброї, від якої загинули двоє іноземців на окупованій тоді російськими бойовиками території (загинули внаслідок мінометних пострілів, вирішив суд у Павії. – Ред.);
  • не доведено, що смертельні постріли влучили саме з боку Збройних сил України (був перехресний вогонь, каже захист. – Ред.);
  • протест щодо використання недостовірних документів з російських пропагандистських ресурсів;
  • протест щодо відмови суду й слідчих провести розслідування на місці трагедії і поновлене прохання детально розслідувати факт;
  • протест щодо відмови італійських слідчих співпрацювати з українськими колегами;
  • прохання про здійснення балістичного експерименту, який би підтвердив фізичну неможливість бійця Марківа бачити й розпізнати журналістів зі своєї бойової позиції на горі Карачун.

На відміну від річного суду в Павії (18 засідань), процес у Мілані буде значно коротшим у часі. Згідно із судовою процедурою, відбудеться виступ представника суду про загальний стан і зміст справи, доповідь генерального прокурора й цивільних позивачів та виступ сторони захисту. Очікують максимум три засідання, якщо суд не впровадить до процесу нових елементів справи, які вже надала і ще має додати, зокрема, сторона захисту українського військового. За такого розвитку ситуації вердикт можна очікувати вже в жовтні. У разі залучення нових матеріалів або проведення додаткового розслідування чи технічних експертиз апеляційний процес затягнеться.

Сторона обвинувачення і цивільні позивачі через провідні ЗМІ Італії продовжують наполягати на "справедливому рішенні" суду першої інстанції, який, на їхнє переконання, "порушив презумпцію безкарності щодо вбивства журналістів на війні".

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!