ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

В InformNapalm розповіли, як ФСБ створила мережу зі збору персональних даних українців

07.10.2022, 15:21
Фото – InformNapalm
Фото – InformNapalm

ФСБ створила велику мережу зі збору персональних даних українців, але українська влада реагує на це повільно і не накладає санкцій на російські бізнеси, які контролюються спецслужбами Росії, розповів в інтерв'ю "Цензор.Нет" очільник розвідувальної OSINT-спільноти InformNapalm Михайло Макарук.

Макарук нагадав, що з 2017 року він з однодумцями систематично закликав до накладення санкцій на російського ІТ-гіганта "Яндекс".

"Тому що це сервіс, який заходить у всі сфери твого життя. Яндекс замінює все, що є, і в тебе в один момент зникає Приват24, Uber, Uklon. Що починається? Паніка! Вони саме цього хотіли. У 2014 році Мінінфраструктури намагався підписати такий меморандум про співпрацю, щоб висвітлювати, де затори, який стан доріг. Тобто повністю передати критичну інфраструктуру в руки ворогу. Ми підняли кіпіш, і в нас вийшло", – наголосив волонтер.

Зараз, за словами Макарука, відбувається схожий процес. Попри наявність доказів про шкоду від російських бізнесів в Україні влада не поспішає накладати на нього санкції.

"Ми от узялися й зробили ґрунтовне дослідження по 1xBet. Тому що, по-перше, з України щорічно в ігорному бізнесі виводиться 600 мільйонів доларів. По-друге, йдеться про національну безпеку. 1xBet у нас діють так само, як у Росії: знаходять лобістів у владі, які їх просувають. Вони ж тут хочуть банк відкривати… Згідно з нашим законодавством, ігрові сервіси мають право отримувати доступ до персональних даних. Для вербування спецслужби використовують чотири основних фактори: компромат, грошовий – купити-продати, вихід на персональні дані, щоб знати, хто ти є, і ще такий метод, як жалість до співробітників спецслужб", – додав Макарук.

Він також пояснив, що доступ до персональних даних українців дозволяє ворогам маніпулювати інформацією – наприклад, щоб створювати липові списки для "референдумів", і потім буде важко довести, що це не громадяни України.

"Причому в нас деякі структури й політики за них стоять горою. СБУ, де є цілих два профільних департаменти. На всі наші заклики, звернення вони відмовчуються. Це доволі насторожує і викликає підозру, що вони, можливо, не допрацьовують", – розповів Макарук.

Волонтер також не розуміє, чому досі РНБО не запровадила санкції проти них, як і чому Мін'юст не вніс відповідного подання.

"Нещодавно при Кабміні був сформований новий орган, який залучив до себе купу експертів – з ГУР, Служби зовнішньої розвідки, поліції, Мін'юсту, НАЗК. InformNapalm тут зробив роботу замість СБУ. Бери, добивай та можеш отримувати за це визнання. Але нічого не відбувається! Напевно, є зацікавленість. Тож хочеться передати велике вітання Юлії Свириденко, яка є головою цієї групи в уряді. Мені її позиція незрозуміла. Вона терміново повинна вжити заходів з накладання санкцій інакше це може розцінюватися як свідомий саботаж в умовах війни", – наголосив Макарук.

Як повідомляв ІМІ, в Україні працює низка російських букмекерів, які збирають дані гравців для вербування агентів.

Волонтерська спільнота InformNapalm вважає, що зупинити побудову російської мережі можна лише шляхом застосування санкцій до фізичних осіб – власників 1xBet та фактично пов’язаних з ними українських букмекерських брендів і сайтів.

30 березня 2022 року, під час війни, Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей видала дві ліцензії – на букмекерську діяльність та роботу онлайн-казино компанії "Твоя беттінгова компанія", яка подала заявку на роботу в Україні під російським брендом 1xBet.  Офіційно Твою беттінгову компанію зареєстровано в Україні, але OSINT-дослідження волонтерської спільноти InformNapalm довело щільні зв’язки компанії з Росією. 

Liked the article?
Help us be even more cool!