ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

(050) 447-70-63

Подай скаргу

В Азербайджані ухвалили закон, який обмежує роботу незалежних ЗМІ

30.12.2021, 14:16
Учасники акції протесту в Баку, 28 грудня 2021 року. Фото – Радіо Свобода
Учасники акції протесту в Баку, 28 грудня 2021 року. Фото – Радіо Свобода

Національні збори Азербайджану (Міллі Меджліс) ухвалили в третьому читанні закон “Про медіа”, проти якого виступали журналісти незалежних та опозиційних ЗМІ, повідомляє Радіо Свобода.

Документ передбачає створення реєстру журналістів та єдиної прескарти. Тільки ті, хто має карту та чиї ЗМІ зареєстровані владою, зможуть скористатися статусом журналіста. Інші ризикують зіткнутися з обмеженням діяльності, зокрема під час роботи з офіційними джерелами, які можуть ігнорувати їх.

Крім того, під час реєстрації журналістів влада країни отримує доступ до їхніх особистих даних, серед яких адреси, банківські рахунки та контракти.

Новий закон ще більше ускладнить роботу засобів інформації, які базуються за кордоном, як, наприклад, Meydan TV у Берліні чи інші інтернет-телеканали. Без реєстрації в Азербайджані діяльність кореспондентів цих ЗМІ на місці стає незаконною.

Журналісти, згідно із законом, повинні будуть “обʼєктивно” тлумачити факти та події та не використовувати інформації з неофіційних джерел. Документ також забороняє поширення будь-якого зображення людини, навіть у публічному місці, без її письмового дозволу.

Раніше організація “Репортери без кордонів” закликала владу переглянути законопроєкт, який, на її думку, суперечить конституції Азербайджану та принципам Європейської конвенції з прав людини.

Як повідомляв ІМІ, 28 грудня в Баку (Азербайджан) журналісти незалежних та опозиційних засобів інформації протестували проти законопроєкту “Про медіа”, ухваленого парламентом у другому читанні.

Liked the article?
Help us be even more cool!