ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Уряд у програмі дій описав, як протидіятиме російським фейкам

30.09.2019, 16:31
Фото – tribuna.pl.ua
Фото – tribuna.pl.ua

Уряд створить належні умови для роботи медіа та реалізовуватиме програму для протидії інформаційній агресії. Про це йдеться в програмі діяльності уряду, опублікованій 30 вересня на сайті Верховної Ради, повідомляє Укрінформ.

“Ми створимо належні умови для ринку медіапослуг, розширимо можливості для інформування населення на тимчасово окупованих територіях, а також стимулюватимемо створення якісного інформаційного простору через ідентифікацію маніпулятивного контенту (використовуючи інструменти співрегулювання і саморегулювання) та реалізацію програми підтримки створення медіапродуктів, що протидіятимуть інформаційній агресії”, – йдеться в програмі.

Як зазначається, в умовах гібридної війни важливими є навички критичного мислення, усвідомленого споживання інформаційних продуктів, стійкості до маніпуляцій та агресивних новин. 

Проте, зазначено в програмі, в інтенсивному інформаційному потоці навіть людина, яка критично мислить, може бути введена в оману маніпулятивною, фейковою інформацією. На переконання урядовців, це може спонукати людину до висновків або дій, що зрештою їй нашкодять в інтересах маніпулятора.

Окрема увага урядовців буде приділена роботі з інформаційними атаками з боку країни-агресора, щоб знизити їхній вплив на громадян України, зокрема через вжиття заходів для зменшення споживання контенту держави-агресора щонайменше вдвічі.

Як наголошується в програмі, це дозволить у своїй сукупності зменшити шкоду, що завдається громадянам України внаслідок поширення фейків, зокрема зменшити кількість соціальних конфліктів.

Програма уряду розрахована на п'ять років.

Нагадаємо, 29 вересня Кабінет Міністрів України схвалив Програму дій уряду та зареєстрував її в парламенті.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!