Уряд США вимкнув супутник, який транслював "Настоящее время" в Європу
Агентство США з глобальних медіа (USAGM) вимкнуло супутник, який транслював проєкт Радіо Свобода “Настоящее время”. Про це заявив 3 квітня генеральний директор Радіо Свобода Стівен Капус, повідомляє France 24.
“Сьогодні ми прийшли на роботу й побачили, що USAGM вимкнуло супутникові послуги, які сягають Росії”, – розповів Стівен Капус агентству AFP.
Це рішення стосується цілодобової російськомовної трансляції “Настоящее время” на Росію, Україну, Центральну Азію, Східну Європу й інші регіони.
“USAGM повідомило Радіо Свобода, що супутникові контракти, які забезпечують передавання “Настоящего времени” в Європу, були скасовані”, – додав Капус.
USAGM не відповіло на звернення по коментар.
Капус повідомив, що користувачі в Росії тепер бачать на екрані червону заставку з написом: “З жалем повідомляємо, що Агентство США з глобальних медіа (USAGM) вирішило припинити трансляцію “Настоящего времени”.
Аудиторія Радіо Свобода сягає майже 50 мільйонів людей у таких країнах, як Білорусь, Китай, Іран і Росія, де радіо намагається протистояти офіційній пропаганді.
Переїхавши з Мюнхена до Праги в 1995 році, після розпаду Радянського Союзу, медіа налічує 1700 співробітників і транслює 27 мовами на 23 країни, охоплюючи майже 50 мільйонів людей щотижня.
Капус заявив, що радіо має інші способи досягти російської аудиторії.
“Але... це не уряд Росії вжив таких заходів. Це був наказ USAGM”, – сказав він.
1 квітня Радіо Свобода відправило багатьох працівників у частково оплачувану відпустку, чекаючи на надходження 77 мільйонів доларів від USAGM, необхідних для продовження роботи до жовтня.
“Думаю, бажання адміністрації Трампа домогтися нашого закриття не підлягає сумніву. Думаю, це досить очевидно”, – сказав Капус.
Що передувало
26 березня USAGM повідомило про скасування рішення про припинення грантової угоди для Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода (RFE / RL) на 2025 фінансовий рік.
Це рішення надійшло наступного дня після ухвали федерального судді округу Колумбія Ройса Ламберта, який задовольнив клопотання Радіо Свобода про тимчасову судову заборону проти USAGM. Позов стосувався припинення фінансування на суму приблизно $77 млн, яке було затверджене Конгресом США.
24 березня USAGM зобов’язалося виділити Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода частину коштів, виділених йому Конгресом.
14 березня президент США Дональд Трамп підписав указ про скорочення семи федеральних агентств, включно з USAGM – материнською компанією “Голосу Америки”, Радіо Свобода та інших міжнародних мовників США, що фінансуються урядом.
Директива про припинення фінансування з’явилася через кілька годин після того, як Трамп підписав указ про скорочення семи агентств, включно з USAGM, “у максимальному обсязі, що відповідає чинному законодавству”.
Грант RFE / RL було припинено листом, підписаним Кері Лейк, яка вказала свою посаду як “старша радниця в.о. виконавчого директора USAGM з повноваженнями, делегованими в.о. виконавчого директора”. У листі зазначалося, що виділення гранту “більше не відповідає пріоритетам агентства”. Більше ніяких пояснень не було надано.
Радіо Свобода – це приватна, незалежна міжнародна інформаційна організація, чиї програми щотижня охоплюють аудиторію майже 50 мільйонів людей у 23 країнах світу, зокрема Росію, Україну, Іран, Афганістан, Пакистан, республіки Центральної Азії та Кавказу. Фінансується Конгресом США через Агентство США з міжнародного розвитку.
Марія Ігнатьєва, Валентина Троян
Help us be even more cool!