ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

УП: Портнов напередодні вбивства зустрічався з Татаровим і Сухачовим (доповнено)

За кілька днів до вбивства в Мадриді (Іспанія) колишній заступник голови адміністрації Віктора Януковича Андрій Портнов побував в Україні, де зустрічався із заступником керівника Офісу президента Олегом Татаровим і директором ДБР Олексієм Сухачовим.

Про це повідомляє “Українська правда” з посиланням на  чотири незалежних джерела.

За даними джерел медіа, Портнов був в Україні 17–18 травня та мав у ці дні зустрічі з топпосадовцями, відповідальними за роботу правоохоронних органів. Зокрема, із заступником керівника Офісу президента Олегом Татаровим і директором Державного бюро розслідувань Олексієм Сухачовим.

Ілюстрація ІМІ, використано фото Радіо Свобода

Водночас усі співрозмовники видання заявили, що не знають, які теми обговорювали на цих зустрічах. 

(Доповнено.) Видання “Цензор.НЕТ” з посиланням на власні джерела повідомляє, що під час візиту до України 17–19 травня  Портнов також зустрічався з президентом Володимиром Зеленським та головою Офісу президента Андрієм Єрмаком. А з України його випустили незаконно – без довідки з ТЦК про наявність законних підстав для виїзду за кордон.

Як повідомляв ІМІ, у Мадриді (Іспанія) вранці 21 травня 2025 року застрелили колишнього заступника голови адміністрації Віктора Януковича Андрія Портнова. Це сталося біля елітної Американської школи в муніципалітеті Позуелo-де-Аларкон. 

23 травня стало відомо, що тіло Портнова планують поховати в Києві. 

Андрій Портнов та його позови до українських медіа

Андрій Портнов відомий своїми позовами до українських медіа, які він зазвичай вигравав.

26 грудня 2024 року Медіарух висловив занепокоєння, що українські суди неодноразово задовольняли позови Портнова проти медіа та громадських організацій. Це відбувалося попри наявність серйозних підстав для критичного ставлення до його діяльності. 

Відтак Медіарух підтримав Ярославу Вольвач і закликав президента України, відповідно до положень Закону України “Про санкції” винести на розгляд РНБО пропозиції щодо запровадження санкцій проти Андрія Портнова.

Також Медіарух звернувся до голови Верховного Суду та Вищої ради правосуддя із закликом забезпечити прозорість та об’єктивність у розгляді справ, пов’язаних з публічними особами, такими як Андрій Портнов. Крім того, попросив провести перевірку суддівських рішень у цих справах на предмет їхньої відповідності стандартам правосуддя та суддівської етики. 

28 грудня 2024 року Андрій Портнов через свою представницю Каріну Мікітян звернувся до уряду з вимогою видалити петицію із сайту. Як пояснила представниця Портнова, розміщення петиції щодо нього порушує права і свободи Портнова, а отже суперечить законодавству.  

8 січня Андрій Портнов надіслав листа низці медіа та громадських організацій, в якому заявив, що вважає заяву Медіаруху про санкції щодо нього “доносом”, вмотивованим помстою та неприязню.

У січні 2025 року стало відомо, що Кабінет Міністрів не знайшов підстав запроваджувати санкції проти ексголови Адміністрації президента Андрія Портнова. 

Після вбивства Портнова медіаюристка, виконавча директорка Інституту розвитку регіональної преси Людмила Панкратова заявила, що всі судові позови, подані ним, зокрема проти журналістів та медіа, можуть бути закриті.

Liked the article?
Help us be even more cool!