ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Україну переобрано ще на чотири роки до Європейського комітету Інтерполу

Україну переобрали до складу Європейського комітету Інтерполу – дорадчого органу, який визначає порядок денний і стратегічні пріоритети діяльності організації в Європейському регіоні.

Таке рішення було ухвалено 2–4 червня в місті Афіни (Греція) під час 52-ї Європейської регіональної конференції Інтерполу, повідомляється на сайті Національної поліції України.

Україну представляв на цій конференції т.в.о. начальника Департаменту міжнародного поліцейського співробітництва, очільник НЦБ Інтерпол-Україна, полковник поліції Іван Гульпа.

У Нацполіції зазначили, що Україна входить до складу Європейського комітету Інтерполу з 2021 року та за цей час зробила вагомий внесок у його роботу, що було засвідчено її повторним обранням.

“Зокрема, за ініціативи України під час 49-ї Європейської регіональної конференції була ухвалена Рекомендація № 5, яка закликала країни-члени посилити співпрацю в розслідуванні геноциду, злочинів проти людяності та воєнних злочинів”, – йдеться в повідомленні.

Фото Нацполіція

Окрім того, Україна активно сприяла активізації ролі Інтерполу в реагуванні на міжнародні злочини, співпрацюючи з іншими членами комітету над розробленням відповідних механізмів, зокрема повноцінним використанням мандата Інтерполу в розслідуванні воєнних злочинів, зазначила нацполіція.

Як повідомляв ІМІ, членство України в Європейському комітеті Інтерполу закінчується цього року, обрання чотирьох нових членів мало відбутися в травні-червні, під час проведення чергової Європейської конференції Інтерполу.

У лютому 2025 року було оголошено, що Інтерпол розблокує для України шляхи використання його інструментів у розслідуванні воєнних злочинів. Генеральний секретаріат Інтерполу від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну не опрацьовував запитів від України щодо розслідування воєнних злочинів, посилаючись на статтю 3 статуту організації, яка забороняє Інтерполу втручатися в розслідування справ воєнного характеру.

Liked the article?
Help us be even more cool!