ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Українські медіа поширили російський фейк про прибуття французьких легіонерів до України

Фото – DW
Фото – DW

Українські медіа поширили розповсюджену російською пропагандою інформацію про нібито прибуття французьких легіонерів до Слов’янська для підтримки українських воїнів.

Про це повідомила Національна рада з питань телебачення і радіомовлення.

Зокрема, цю інформацію з пропагандистських ресурсів РФ поширили онлайн-видання ТСН, "Главком", "Фокус", iPress.ua, "Подробиці", "Прямий", "Вголос", Informator, "33-й канал", "Frontnews Україна", RedTram, "Експрес".

Фейк про французький легіон. Фото – Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Першоджерелом цього фейку, як з'ясував Центр протидії дезінформації при Раді нацбезпеки та оборони (ЦПД), стало видання Asia Times. Автором статті названо колишнього посадовця Пентагону Стівена Браєна, який посилався на інформацію з російських пропагандистських пабліків, що її опублікували. Також цей фейк поширювали, окрім російських ресурсів, і деякі європейські медіа.

Нацрада зазначає, що ця дезінформація – класичний приклад російської інформаційної кампанії з метою введення в оману світової спільноти й дискредитації зусиль України в протидії російській агресії. 

“Це також дискредитує заяви лідерів Французької Республіки щодо надання військової допомоги Україні. Поширення таких відвертих фейків російської пропаганди підриває довіру громадськості до медіа, сіє паніку і розбрат у суспільстві, що особливо небезпечно в умовах війни”, – зазначає медіарегулятор. 

Також цю інформацію спростувало Міністерство закордонних справ Франції, заявивши, що країна не вводила військ в Україну.

Нацрада закликає українські медіа дотримуватися професійних стандартів, ретельно вивчати походження будь-якої інформації, особливо пов’язаної з війною. 

Водночас регулятор звернув увагу, що медіа видалили цей фейк після спростування інформації Центром протидії дезінформації, та зауважує, що видалення “не применшує завданої шкоди і має зайвий раз налаштувати медіа на більш професійний підхід до чутливої інформації”.

Як повідомляв ІМІ, 18 березня 2024 року низка українських онлайн-медіа та телеграм-каналів поширила фейк про смерть британського короля Чарльза III.

Liked the article?
Help us be even more cool!