Українські медіа та телеграм-канали поширили фейк про смерть короля Британії Чарльза III (оновлено)
Оновлення. Неправдива інформація про смерть короля була опублікована в акаунті "Еспресо Global" у соцмережі Х, а згодом видалена. Водночас цієї новини не було ні на сайті "Еспресо", ні в його українськомовних соцмережах.
Низка українських онлайн-медіа та телеграм-каналів поширила сьогодні, 18 березня, новину про нібито смерть британського короля Чарльза III.
Цю інформацію ресурси поширили як з посиланням на Букінгемський палац, так і взагалі не вказавши джерела.
Водночас ні на офіційному сайті Букінгемського палацу, ні в його соцмережах жодної інформації про смерть короля немає.
Зокрема, таку інформацію поширили як загальнонаціональні, так і регіональні медіа: "Ліга", "Обозреватель", англомовний акаунт "Еспресо" у соцмережі Х, УНІАН, gazeta.ua, "Главком", "Знай.юа", "Конкурент", 5 канал, 33 канал.
Треба відзначити ті медіа та телеграм-канали, які перепросили своїх читачів: "Ліга", "Стерненко", "Лачен пише", "Еспресо".
Експертка Інституту масової інформації Олена Голуб звертає увагу, що українські медіа під час виправлення новини не вказують, що раніше була допущена помилка.
"В українських медіа існує нечіткість у виправленні помилок. Багато медіа просто переписують новину, не вказуючи, що раніше була допущена помилка. Тим більше, вони не просять вибачення у власної аудиторії за ці помилки. Один з основоположних стандартів журналістики – це достовірність. Джерела фактів мають бути чітко ідентифіковані та надійні. Нині, в час соціальних мереж, надійність джерел дійсно викликає питання, адже ледь не в кожної третьої новини першоджерелом інформації є соціальні мережі. Зовсім не заслуговують на довіру анонімні телеграм-канали", – зазначила Олена Голуб.
Також експертка додала, що оперативність – це не завжди про якість, а інколи взагалі всупереч якості: "Іноді варто дочекатись офіційного повідомлення і лише тоді публікувати новину".
Help us be even more cool!