ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

"Українські новини" далі судяться з Аваковим за ненадання списку нагороджених зброєю

09.10.2017, 16:14
Фото - ukranews.com

В Окружному адміністративному суді міста Києва відбудеться розгляд позову інформаційного агентства “Українські новини” до Департаменту виконавчої служби Міністерства юстиції, який попри рішення судів всіх інстанцій не спромігся примусити міністра МВС Арсена Авакова виконати судові постанови і надати публічну інформацію про вручення громадянам (переважно цивільним особам) вогнепальної зброї у вигляді “відомчої відзнаки” МВС, повідомляють “Українські новини”.

Попри рішення судів, включно із Верховним судом України, служба Мінюсту не лише не стала примушувати міністра МВС виконувати Закон, а й взагалі у встановлені законом терміни не надала відповідь на клопотання “Українських новин” про примусове виконання судового рішення.

Як повідомлялося раніше, впродовж 2015-2016 років МВС програло низку судів “Українським новинам”, які вимагали надання публічної інформації – списку осіб, які отримали від Арсена Авакова “відомчу відзнаку” вогнепальну зброю.

У грудні 2016 року було відкрито виконавче провадження щодо примусового виконання Міністерством внутрішніх справ судових рішень. МВС з бюджетних коштів сплатило штраф. Проте, замість відповідей надало інформагентству велику кількість копій наказів Авакова про вручення вогнепальної зброї із замазаними прізвищами нагороджених.

Така відписка не є належним виконанням судового рішення. 23 червня 2017 року Українські Новини звернулися до Департаменту виконавчої служби з клопотанням про належне виконання судового виконавчого провадження і стягнення з міністерства належної публічної інформації.

Законом передбачений розгляд подібного клопотання впродовж 30 днів. Проте, станом на 5 жовтня ДВС Мінюсту не лише не змусила МВС виконати Закон і судові рішення, а й навіть не надала відповіді щодо клопотання.

“МВС неправомірно приховує публічну інформацію. А саме - список нагороджених Араковим зброєю, яка є державною власністю. Платники податків мають право знати, як саме Аваков розпоряджається державним майном – зброєю і хто є кінцевим вигодонабувачем”, - заявив директор “Українських новин” Денис Іванеско.

Дата першого слухання за позовом Українських Новин в Окружному адміністративному суді Києва - 13 грудня 2017 року.

Видання нагадує, що Аваков нагородив вогнепальною зброєю 88 народних депутатів та низку своїх політичних соратників.

Зокрема, Петру Порошенку дістався від Авакова американський пістолет "Jones 1911", Турчинову – пістолет "ПСМ-05", одразу два пістолети – АПС і "Маузер" Аваков подарував своєму "гаманцю" депутату Ігорю Котвіцькому, а Гройсману і Яценюку видав по штурмовій гвинтівці "Форт-224".

Депутату Пашинському був подарований пістолет “Glock 19”, з якого, за інфомрацією інформагентства, той прострілив перехожому ногу.

“Українські новини” з’ясували, що Аваков роздає зброю цивільним особам не маючи на це законних повноважень, оскільки дисциплінарний статут МВС дає міністру право нагороджувати зброєю виключно “керівний склад працівників МВС”.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!