IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2019 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

1

9

56

3

15

Українці вважають реаліті, ток-шоу та серіали найшкідливішим контентом на ТБ – опитування

Більшість українців вважає, що реаліті, ток-шоу та серіали можуть мати найбільший потенційно небезпечний вплив на аудиторію, передусім дитячу. Про це повідомляє Укрінформ.

Такі результати соціологічного дослідження “Сприйняття українцями телерадіоефіру: результати дослідження громадської думки”, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) на замовлення Національної ради з питань телебачення і радіомовлення і презентованого в Укрінформі.

Згідно з даними дослідження, 28,8% респондентів віднесли реаліті-шоу до типів програм, які можуть містити елементи негативно впливу на аудиторію, особливо на дитячу. Водночас 28,3% опитаних назвали найбільш шкідливим контентом ток-шоу, а 23,8% – телесеріали.

Близько 60% українців сприймають демонстрацію насильства на телебаченні як найбільший ризик негативного впливу на дітей. Також значна частка респондентів вважає небезпечним контентом на ТБ ненормативну лексику (38,6%), сексуальний контент (38,4%) і демонстрацію антисоціальної поведінки (38%).

Водночас 51% громадян вважає, що відповідальність за контакт дітей зі шкідливим контентом лежить переважно на батьках, а понад чверть респондентів розділяє її між батьками, телеканалами й органами державної влади.

Згідно з результатами опитування, майже 50% українців висловилися проти демонстрування контенту, який може зашкодити телеглядачам. Третина респондентів виступає за трансляцію такого контенту в разі забезпечення з боку телеканалів умов щодо його свідомого споживання. Водночас 59,8% респондентів повідомили, що перемикають на інший телеканал чи радіостанцію, коли натрапляють на “негативний” контент.

Дослідницький проєкт “Сприйняття українцями телерадіоефіру: результати дослідження громадської думки” є частиною всеукраїнського соціологічного опитування “Думки та погляди населення України: травень 2019 (омнібус)”, що проводилося Київським міжнародним інститутом соціології протягом травня-червня 2019 року. Загалом було опитано 2021 респондента у 110 населених пунктах, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Загалом було опитано 2021 респондента у 110 населених пунктах за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей.

 

Ще Новини