ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Житомирі родичі підсудних перешкоджали журналісткам Суспільного потрапити на суд

18.12.2024, 15:26
Оксана Трокоз

Журналістці та операторці Суспільного перешкоджали потрапити на судове засідання, яке відбулося в Корольовському районному суді Житомира 18 грудня. Справа стосується групи чоловіків з Коростишева, яких підозрюють у рекеті.

Про це представниці Інституту масової інформації в Житомирській області Оксані Трокоз повідомив головний редактор “Суспільне Житомир” Дмитро Клименко.

Він зазначив, що, крім Суспільного, на місці не було інших журналістів, інцидент стався перед початком засідання: родичі обвинувачених перегородили двері, штовхали журналістів, кричали та заявляли, що ті не зможуть увійти, поки не пропустять усіх родичів. Судова охорона не втручалася в ситуацію, що змусило журналістів викликати поліцію. Лише після прибуття правоохоронців представників ЗМІ нарешті допустили до зали суду.

Родичі обвинувачених не пускали журналістів Суспільного на засідання суду / Суспільне Житомир

“У справі є вісім підсудних, яких привели в зал, і почали запускати людей. Було багато родичів. У певний момент судова охорона сказала родичам: “Стоп, тепер має зайти знімальна група”. Це були дві людини – журналістка Катерина Мороз та операторка Тетяна Ривак. Родичі ж почали казати: “Ні, так не буде, вони не зайдуть, ми зайдемо”. Почалась агресія до знімальної групи. Журналістку Катерину Мороз чіпали за руки, трусили, штовхнули об стіну, кидалися на журналістів. Були словесні погрози, зокрема говорили: “Подякуйте, що вас не побили”. Судова охорона в цей час стояла і не робила спроб захистити журналісток. У цьому я бачу проблему”, – розповів Дмитро Клименко.

Журналістка зателефонувала в редакцію і викликала поліцію. Редактор Дмитро Клименко також подзвонив у прокуратуру на гарячу лінію і повідомив про порушення прав журналістів та перешкоджання їхній законній професійній діяльності.

“Приїхала слідчо-оперативна група, і тоді представники судової охорони нарешті впустили нашу знімальну групу. Коли я приїхав до суду, знімальна група вже була всередині”, – розповів Дмитро.
Згодом журналісти відзняли сюжет про розгляд резонансної справи, записали коментарі всіх сторін і нині працюють над випуском сюжету.
“Щойно ми підготуємо сюжет, то поїдемо подавати заяву до поліції. Наше перше завдання було висвітлити процес, і ми це зробили. На щастя, у Катерини й Тетяни нема фізичних пошкоджень, але є психологічні переживання, адже це був значний моральний тиск. Тим паче справа резонансна, із серйозними обвинуваченнями. Тому психологічний стан і журналістки, і операторки залишається складним”, – сказав Дмитро.

Він зазначив, що момент перешкоджання роботі знімальної групи відзнятий на відео, яке пізніше опублікують.

Контекст судової справи

Як повідомляється на сайті “Суспільне Житомир”, справу коростишівських рекетирів розслідують із серпня 2023 року, коли на Житомирщині затримали групу осіб, яких підозрюють у вимаганні грошей, викраденні та катуванні. Одним з потерпілих є військовослужбовець ЗСУ. Його змушували віддати 190 тисяч гривень за борг, якого не існує.

Серед обвинувачених – чинний депутат Коростишівської міськради, якого підозрюють у причетності до організованого злочинного угруповання. 18 грудня йому обрали запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Під час розгляду цієї справи неодноразово виникали проблеми з допуском представників ЗМІ до судових засідань. У липні 2024 року подібні ситуації також фіксувалися, коли доступ журналістів обмежували під різними приводами.

Liked the article?
Help us be even more cool!