ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

У Європі з початку року зафіксували 169 нападів на журналістів

03.11.2020, 10:05
Фото – unsplash.com
Фото – unsplash.com

У Раді Європи впродовж 2020 року зафіксували 169 повідомлень про переслідування представників ЗМІ – випадки вбивств, нападів, залякувань тощо.

Такі дані оприлюднено на Платформі Ради Європи та партнерських організацій із захисту журналістики та безпеки журналістів, повідомляє Укрінформ.

З-поміж 169 випадків нападів на представників медіа у 2020 році, які зафіксовано в 31 країні, 10 відбулися в Україні.

За даними РЄ, нині в країнах Європи 116 журналістів перебувають в ув’язненні, а 24 випадки вбивств представників медіа досі залишаються без покарання.

“Напади на журналістів та інших представників ЗМІ є особливо серйозними порушеннями прав людини. Адже такі дії спрямовані не лише проти окремих осіб, а підривають права інших на отримання інформації, руйнують публічні дискусії, що є основоположним чинником плюралістичної демократії”, – заявили в Раді Європі з нагоди Міжнародного дня припинення безкарності за злочини проти журналістів, який відзначався 2 листопада.

У Раді Європи закликали країни-члени розв'язати порушені проблеми на найвищому політичному національному і міжнародному рівнях.

Як повідомляв ІМІ, за 10 місяців 2020 року ІМІ зафіксував 184 порушення свободи слова. Основним трендом лишається фізична агресія щодо журналістів, на яку припадає майже 80% усіх порушень.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!