У Європарламенті обговорили майбутнє Радіо Свобода

У Європарламенті (Страсбург, Франція) 1 квітня під час пленарного засідання обговорили майбутнє Радіо Свобода (RFE / RL). Верховна представниця ЄС із зовнішньої політики Кая Каллас стала на захист і підтримку мовника, який перебуває на межі закриття, повідомляє українська служба Радіо Свобода.
Каллас зазначила, що впродовж 70 років Радіо Свобода робило саме те, що стояло на порядку денному в Євросоюзі й про що говорили, а саме – вільна Європа та цінність свободи.
“Вони поширювали надію для тих, хто перебував під жорстким контролем державних ЗМІ та цензури. Вони робили це двома способами: по-перше, вони доносили новини до країн, де влада цензурувала пресу; по-друге, вони діяли за допомогою перехресних репортажів. Це означає, що… вони розповідали полякам, що роблять угорці. А естонцям – до чого готуються казахи. І вже 70 років цими двома методами журналісти Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода давали слухачам можливість зробити усвідомлений вибір, щоб знати, що вони мають свободу вибору і що їхня воля має значення”, – зазначила верховна представниця ЄС із зовнішньої політики.
Нагадаємо, 27 березня президент і генеральний директор Радіо Свобода Стівен Капус заявив, що рішення Агентства США з глобальних медіа (USAGM) відкликати свій лист про розірвання грантової угоди з RFE / RL є обнадійливою ознакою того, що діяльність організації зможе продовжуватися. Попри це оголошення гроші до центрального офісу медіакорпорації в Празі станом на початок квітня ще не надійшли, через що з 1 квітня частина персоналу відправлена в частково оплачувану відпустку.
Українська редакція Радіо Свобода зазначає, що в березні згорнула співпрацю з багатьма позаштатними кореспондентами, але поки не скоротила співробітників.
Що передувало
26 березня USAGM повідомило про скасування рішення про припинення грантової угоди для RFE / RL на 2025 фінансовий рік.
Це рішення надійшло наступного дня після ухвали федерального судді округу Колумбія Ройса Ламберта, який задовольнив клопотання Радіо Свобода про тимчасову судову заборону проти USAGM. Позов стосувався припинення фінансування на суму приблизно $77 млн, яке було затверджене Конгресом США.
24 березня USAGM зобов’язалося виділити Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода частину коштів, виділених йому Конгресом.
14 березня президент США Дональд Трамп підписав указ про скорочення семи федеральних агентств, включно з USAGM – материнською компанією “Голосу Америки”, Радіо Свобода та інших міжнародних мовників США, що фінансуються урядом.
Директива про припинення фінансування з’явилася через кілька годин після того, як Трамп підписав указ про скорочення семи агентств, включно з USAGM, “у максимальному обсязі, що відповідає чинному законодавству”.
Грант RFE / RL було припинено листом, підписаним Кері Лейк, яка вказала свою посаду як “старша радниця в.о. виконавчого директора USAGM з повноваженнями, делегованими в.о. виконавчого директора”. У листі зазначалося, що виділення гранту “більше не відповідає пріоритетам агентства”. Більше ніяких пояснень не було надано.
Радіо Свобода – це приватна, незалежна міжнародна інформаційна організація, чиї програми щотижня охоплюють аудиторію майже 50 мільйонів людей у 23 країнах світу, зокрема Росію, Україну, Іран, Афганістан, Пакистан, республіки Центральної Азії та Кавказу. Фінансується Конгресом США через Агентство США з міжнародного розвитку.
Help us be even more cool!