ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

У Верховній Раді розглянуть законопроєкт Бужанського про мову

14.07.2020, 10:02
Фото – Укрінформ
Фото – Укрінформ

Верховна Рада 16 липня розгляне законопроєкт №2362 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо навчання державою мовою в закладах освіти народного депутата від "Слуги народу" Максима Бужанського. Про це повідомляє "Детектор медіа" з посиланням на фейсбук-сторінку народного депутата від "Європейської солідарності" Володимира В’ятровича.

Видання зазначає, що Максим Бужанський пропонує подовжити термін права здобуття освіти мовою національної меншини, яка не належить до країн Європейського Союзу, до 1 вересня 2023 року. Зокрема, це стосується тих учнів, які досі навчалися російською мовою.

До порядку денного роботи парламенту законопроєкт попросив внести заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко. "Щойно з подачі фракції̈ "Слуга народу" Голова ВР Разумков доручив поставити в розклад засідання парламенту на четвер антиукраїнський законопроєкт 2362 "слуги народу" Бужанського, мета якого – тотальна русифікація української освіти. Цей проєкт, який вносить зміни в закони про мову і про освіту, – найбільша загроза українській мові й українській освіті з часів Януковича", – розповів В’ятрович.

Він також попросив Дмитра Разумкова зняти цей законопроєкт з розгляду на нинішній сесії, а кожного народного депутата, у разі винесення цього проєкту на пленарне засідання, проголосувати проти. Крім того, нардеп закликав українців прийти 16 липня під Верховну Раду і "не розходитися доти, доки проєкт Бужанського не буде провалено або знято з розгляду".

Нагадаємо, у грудні 2019 року нардеп від "Слуги народу" Максим Бужанський вніс до парламенту законопроєкт про скасування закону про мову. Також він подав законопроєкт, яким пропонується подовження терміну права здобуття освіти мовою національної меншини, яка не належить до країн Європейського Союзу до 1 вересня 2023 року.

У березні Комітет відклав розгляд цього проєкту. Тоді автор проєкту зазначав, що хоче усунути із закону, на його думку, дискримінаційну складову, яка полягає в тому, що школи з мовами ЄС переходять на державну мову навчання з 2023 року, а з російською з 2020 року. У квітні 2020 законопроєкт відправили на доопрацювання.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!