ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

У Туреччині виправдали австрійського журналіста, звинуваченого в тероризмі

12.09.2019, 10:12
Фото – APA / AFP / Іpek Yuksek
Фото – APA / AFP / Іpek Yuksek

Суд в Анкарі ухвалив виправдувальний вирок у справі австрійського журналіста й активіста Макса Цірнгаста, затриманого рік тому за обвинуваченням у причетності до терористичної організації. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на АРА.

"Рівно через рік після свого затримання за обвинуваченням у тероризмі активіста і журналіста Макса Цірнгаста несподівано виправдав суд в Анкарі", – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що прокурор виступив з неочікуваним проханням щодо виправдання обвинуваченого "через брак доказів".

Вирок поки що не набув чинності. Теоретично верховна прокуратура Туреччини може протягом семи днів ще подати апеляцію, однак сторона захисту цього не очікує.

Рішення турецького суду привітали президент Австрії Александер Ван дер Беллен та міністр закордонних справ Александер Шалленберг. Австрійські політичні та журналістські кола раніше гостро розкритикували затримання австрійського журналіста в Туреччині та закликали до його звільнення.

Громадянин Австрії Макс Цірнгаст, який вивчав із 2015 року політологію в Анкарі, писав матеріали для різних медіа в Туреччині та за кордоном, зокрема для німецькомовного ліворадикального журналу Re:volt. Матеріали Цірнгаста містили гостру критику турецького уряду, наприклад позиції Анкари стосовно лівоекстремістської Робочої партії Курдистану, яку визнано в Туреччині терористичною організацією.

11 вересня 2018 року Цірнгаста було затримано і взято під арешт. На порталі Re:volt повідомлялося, що йому фабрикують звинувачення в участі в терористичній організації. Цірнгаст відкинув усі обвинувачення.

Наприкінці грудня 2018 року рішенням суду журналіста було звільнено з-під варти із забороною виїзду з країни та зобов’язанням регулярно відмічатися в поліції.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!