ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У системі YouControl вирішили відображати дані з "Миротворця"

30.03.2023, 16:12
Фото – nformnapalm.org
Фото – nformnapalm.org

Відтепер у системі YouControl відбиватимуться дані з "Миротворця" – реєстру злочинців проти національної безпеки. Інформація вже доступна під час перевірки фізичних осіб і в YouScore.

Про це повідомила пресслужба YouControl.

"Співпраця з клієнтами чи партнерами з цієї бази може в першу чергу нести репутаційні ризики, особливо в умовах повномасштабного вторгнення. Для окремих видів діяльності, переважно у фінансовому секторі, зв'язки з особами з "Миротворця" можуть стати підставою для відмови в наданні послуг. Також потрапляння контрагента до бази може свідчити про порушення ним законодавства України, зокрема фінансування тероризму та розповсюдження зброї масового знищення", – зазначили в компанії.

В YouControl відображатиметься лише найважливіша інформація для ідентифікації особи. Детальніше вивчення можливе на сторінці першоджерела в разі переходу за посиланням.

"Для зручності користувачів ми адаптували пошук серед усіх варіантів прізвища, ім'я та по батькові, у тому числі серед альтернативних імен. Завдяки цьому ви зможете легко знаходити необхідні дані навіть у випадку помилок у написанні чи транслітерації. Включення осіб у реєстр відбувається за ініціативою його авторів і громадських діячів, тож може бути суб'єктивним", – додали в YouControl.

Сайт "Миротворець" був створений у 2014 році, він "досліджує ознаки злочинів проти національної безпеки України, людства та міжнародного правопорядку". 

У 2016 році сайт "Миротворець" тричі оприлюднював списки журналістів з їхніми даними. Вперше "Миротворець" оприлюднив список з більш ніж 4 тисяч особистих даних журналістів, які отримували так звану "акредитацію" в збройному угрупованні "ДНР", 7 травня 2016 року. 20 травня 2016 року "Миротворець" удруге оприлюднив оновлений список журналістів, які отримали "акредитацію" в угрупованні "ДНР".

24 травня 2016 року сайт центру "Миротворець" опублікував черговий список із прізвищами 293 іноземних журналістів, акредитованих у так званій "ДНР".

Факт опублікування спричинив широкий резонанс не лише в Україні, а й за кордоном. Працівники українських та закордонних ЗМІ, а також представники українських і міжнародних медіаорганізацій звернулися до сайту "Миротворець" з вимогою негайно видалити з вільного доступу інформацію про персональні дані журналістів.

11 травня 2016 року прокуратура Києва відкрила кримінальне провадження за фактом публікації на сайті "Миротворець" персональних даних журналістів.

Держави ЄС озвучили рішучу вимогу до Києва закрити сайт у травні 2016 року, коли на ньому були оприлюднені списки журналістів, зокрема західних, які через виконання професійних обов'язків змушені були отримувати акредитацію від окупаційної адміністрації Донецька. 

У грудні 2021 року кіберполіція розпочала досудове розслідування через розміщення персональних даних на сайті бази "Миротворця". 

Liked the article?
Help us be even more cool!