ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

У спецслужбах Росії є підрозділи, які проводять інформоперації саме щодо України, – СБУ

09.03.2021, 13:00
Фото – Укрінформ
Фото – Укрінформ

У складі спецслужб Росії діють окремі підрозділи, які проводять підривні та деструктивні інформаційні операції щодо України. 

Про це 9 березня сказав начальник управління департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк у межах форуму “Україна 30. Культура і ЗМІ. Туризм”, повідомляє Радіо Свобода.

“Є визначені підрозділи, спеціалізація яких – конкретно Україна. Тобто це їхня робота, люди за це отримують заробітну плату, інші засоби: це можуть бути державні й недержавні медіаресурси. Є конкретна сила, яка сьогодні нам протистоїть”, – сказав Вітюк.

Він додав, що вдалося зібрати доказову базу, яка свідчить про координацію Росією дій низки організацій, що вчиняли кібератаки на інформаційні ресурси українських органів державної влади.

Загалом за 2020 рік департамент кібербезпеки СБУ заблокував понад дві з половиною тисячі спільнот у соціальних мережах з мільйонною аудиторією, понад 20 ботоферм з потужністю більш ніж 60 тисяч акаунтів та нейтралізував понад 600 кібератак і кіберінцидентів на інформаційні ресурси органів державної влади. Окрім того, деяким блогерам та організаторам телеграм-каналів оголошено підозри за звинуваченнями у державній зраді та порушенні рівноправності громадян, додав Вітюк.

Російська сторона зазвичай не коментує заяв СБУ про кібервтручання в українську мережу.

Як повідомляв ІМІ, 20 січня Служба безпеки України повідомила, що нейтралізувала 600 кібератак і кіберінцидентів на інформаційні ресурси органів влади та об’єкти критичної інфраструктури протягом 2020 року.

Liked the article?
Help us be even more cool!