ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

У Словаччині розпочинається судовий процес у справі вбивства журналіста

19.12.2019, 11:09
Фото – Branislav Wáclav / Aktuality.sk
Фото – Branislav Wáclav / Aktuality.sk

У Словаччині 19 грудня розпочинається великий судовий процес у справі вбивства журналіста Яна Кучака та його нареченої Мартіни Кушнірової. Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на Aktuality.

Попередні слухання в справі почалися о дев'ятій ранку.

На лаві підсудних сьогодні будуть присутні всі звинувачені, окрім посередника Золтана Андрушка, розгляд справи якого проходитиме окремо з огляду на його співпрацю з поліцією.

На попередньому слуханні 90-сторінкового обвинувального висновку повинен бути присутній стрілець Мирослав Марчек, який після заперечення зрештою зізнався слідчим у вбивстві Яна Кучака і Мартіни Кушнірової. У минулому він також був причетний до вбивства бізнесмена з Коларова Петра Мольнара.

Ще один з обвинувачених, Томаш Сабо, у справі фігурує як водій убивці. 

Уперше громадськість має також побачити ймовірну посередницю Альону Шушову, помічницю олігарха Маріана Кочнера. На лаві підсудних буде й сам Кочнер, який, на думку прокурорів, замовив убивство і заплатив за нього.

Кожному з підсудних загрожує 25 років позбавлення волі і довічне ув'язнення. Андрушко має дістати менший вирок з огляду на співпрацю з поліцією.

Як повідомляв ІМІ, 21 жовтня 2019 року прокурор Спеціальної прокуратури Словаччини передав до суду обвинувальний акт проти бізнесмена Словаччини Маріана Кочнера та трьох інших осіб у справі про вбивство журналіста-розслідувача Яна Кучака та його нареченої Мартіни Кушнірової.

26 лютого 2018 року в Словаччині вбили 27-річного журналіста видання Aktualít Яна Кучака та його дівчину. Їх знайшли застреленими в помешканні в населеному пункті Велка Мача неподалік міста Трнава.

Кучак розслідував випадки шахрайства з грошима європейських фондів і можливу причетність до цього італійського мафіозного клану “Ндрангета”.

Поліція затримала чотирьох підозрюваних у вбивстві. Всім їм висунули обвинувачення.

1 жовтня представник прокуратури Словаччини повідомив, що замовник убивства Яна Кучака заплатив за нього щонайменше 70 тисяч євро.

Прокуратура Словаччини назвала можливим замовником вбивства Яна Кучака 44-річну жительку міста Комарно (Південна Словаччина) Альону Жужову.

За даними поліції, підозрювана тісно пов’язана з відомим словацьким мультимільйонером Маріаном Кочнером. Саме його контакти з італійською мафією “Ндрангета” розслідував Кучак перед смертю.

Убивство Кучака призвело до масових протестів у Словаччині, відставки Прем’єр-міністра Роберта Фіцо та двох міністрів внутрішніх справ. На них поклали відповідальність за те, що вони не розслідували діяльності Кочнера, хоча його підозрювали декількох злочинах, зокрема економічних.

Liked the article?
Help us be even more cool!