ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

У Словаччині провели новий арешт у справі вбитого журналіста

27.09.2019, 14:46
Фото - wiadomosci.com
Фото - wiadomosci.com

Інспекція МВС Словаччини затримала колишнього керівника розвідувального підрозділу фінансової поліції Павола Воробйова. За повідомленнями, він незаконно перевіряв декількох журналістів, зокрема вбитого Яна Кучака, та прокурорів за офіційними базами даних. Про це повідомляє "Європейська правда" із посиланням на Euractiv.

Інформація з цих перевірок передавалася мультимільйонеру Маріану Кочнеру, якого звинувачують у вбивстві Кучака. 

Крім того, нинішнього заступника голови фінансового підрозділу Національної кримінальної агенції (NAKA) Мілана Михалика та інших працівників поліції також затримали і звільнили пізніше того ж дня.

Воробйов, який теж зустрічався з комітетами Європейського парламенту з питань бюджетного контролю (CONT) та громадянських свобод (LIBE) під час їхньої місії в Словаччині торік, після вбивств, залишається під вартою.

Як повідомляв ІМІ, 26 лютого 2018 року в Словаччині вбили 27-річного журналіста видання Aktualít Яна Кучака та його дівчину. Їх знайшли застреленими у помешканні в населеному пункті Велка Мача неподалік міста Трнава.

Кучак розслідував випадки шахрайства з грошима європейських фондів і можливу причетність до цього італійського мафіозного клану “Ндрангета”.

Поліція затримала чотирьох підозрюваних у вбивстві. Всім їм висунули обвинувачення.

1 жовтня представник прокуратури Словаччини повідомив, що замовник убивства Яна Кучака заплатив за нього щонайменше 70 тисяч євро.

Прокуратура Словаччини назвала можливим замовником вбивства Яна Кучака 44-річну жительку міста Комарно (Південна Словаччина) Альону Жужову.

За даними поліції, підозрювана тісно пов’язана з відомим словацьким мультимільйонером Маріаном Кочнером. Саме його контакти з італійською мафією “Ндрангета” розслідував Кучак перед смертю.

Вбивство Кучака призвело до масових протестів у Словаччині, відставки прем’єр-міністра Роберта Фіцо та двох міністрів внутрішніх справ. На них поклали відповідальність за те, що вони не розслідували діяльності Кочнера, хоча його підозрювали декількох злочинах, зокрема економічних.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!