ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У січні топовою темою гарячої лінії ІМІ стали законопроєкти про медіа та дезінформацію

12.02.2020, 15:45
Фото – city-adm.lviv.ua
Фото – city-adm.lviv.ua

24 юридичні консультації надали юристи ІМІ журналістам та медіа через гарячу лінію в січні. Найчастіше медіа та журналісти зверталися до ІМІ по роз’яснення щодо законопроєктів про медіа і дезінформацію. 

Зокрема, у 10 консультаціях юристи ІМІ роз’яснювали, як саме існуватимуть і діятимуть журналісти, ЗМІ та загалом медіасфера в разі ухвалення вищевказаних законопроєктів. 

“Консультації стосувалися не загальних принципів, закладених у законопроєктах, а дуже конкретних механізмів їхньої реалізації. Наприклад, щодо реєстрації іноземних медіа, щодо роботи іноземних журналістів в Україні, щодо реєстрації друкованих видань тощо”, – розповів юрист ІМІ Алі Сафаров.

Також журналісти зверталися стосовно використання української мови в традиційних ЗМІ і мережі онлайн-медіа, оскільки 16 січня набули чинності положення Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.

Крім того, запитували журналісти і про можливості відеознімання в суді, на мітингах, на вулиці; стосовно подавання заяви в поліцію про перешкоджання журналістській діяльності; щодо певних моментів доступу до публічної інформації тощо.

Загалом, за підсумками 2019 року, медіаюристи ІМІ надали за допомогою гарячої лінії 248 юридичних консультацій, що втричі більше, ніж попереднього року (92 консультації). 

Нагадаємо, правова гаряча лінія ІМІ продовжує діяти. Консультації надають медіаюристи Роман Головенко та Алі Сафаров за телефоном 050-44-77-063. Запитання можна також надіслати на електронну пошту ІМІ [email protected]

Liked the article?
Help us be even more cool!