ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Росії уряд схвалив заборону мап, які "піддають сумніву цілісність РФ"

09.01.2023, 13:12
Фото – Укрінформ
Фото – Укрінформ

Уряд Росії схвалив законопроєкт, який прирівнює до екстремістських матеріалів мапи, які "піддають сумніву територіальну цілісність Росії". Ідеться про мапи, де анексовані українські території не вказано як частину РФ. 

Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на російське державне інформаційне агентство ТАСС, в розпорядженні якого є документ.

Законопроєкт, внесений до Держдуми Росії після оголошеної російською владою анексії чотирьох областей України, вже пройшов перше читання. Як ідеться в пояснювальній записці, "останнім часом активно поширюються мапи та інші зображення, де заперечується територіальна належність Криму, Курильських островів, інших територій Росії". Документ пропонує фактично заборонити поширення таких мап та запровадити за нього адміністративне покарання – для фізичних осіб до 15 діб арешту або штраф, для юридичних осіб – зупинення роботи або штраф від 100 тисяч до мільйона рублів.

В уряді РФ запропонували внести до законопроєкту низку змін, вказавши, наприклад, на те, чи підпадатимуть під нього мапи, випущені ще до рішення про анексію територій. Також у відгуку йдеться, що картографічні зображення зазвичай виконують лише інформативну функцію, а поняття "екстремістські матеріали" передбачає "наявність у конкретного субʼєкта наміру на здійснення дій щодо заперечення територіальної цілісності Російської Федерації". В уряді побоюються, що в результаті демонстрація "заборонених мап" трактуватиметься правоохоронними органами в різних випадках по-різному.

Російську належність чотирьох південних Курильських островів заперечує Японія; суперечка не врегульована з моменту закінчення Другої світової війни. Хоча СРСР висловлював готовність повернути Японії щонайменше два острови, влада Росії заявляє, що не готова до жодних компромісів.

У 2014 році Росія анексувала українську Автономну Республіку Крим та місто Севастополь. Анексія не була визнана більшістю країн світу.

У 2022 році, після збройного захоплення частини української території, Росія оголосила про анексію Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України. Ця анексія також не визнана майже всіма країнами світу. Водночас жодна з цих областей повністю не перебуває під контролем російської армії. До кінця не зрозумілі й межі, які Росія зараз вважає своїми (і які мають бути зображені на мапах, щоб їх не визнали екстремістськими). З більшості висловлювань офіційних осіб випливає, що йдеться про межі областей до анексії.

Liked the article?
Help us be even more cool!