ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Росії оштрафували Google на понад $80 тис. через невидалення посилань на "заборонений контент"

25.05.2021, 17:28
Фото – Google
Фото – Google

Мировий суд у Москві оштрафував компанію Google на 6 млн рублів (понад $80 тисяч) за відмову видалити посилання на “заборонений контент”. Про це повідомляє “Детектор медіа” з посиланням на “Новую газету”.

Так, за кожним складеним на компанію протоколом про порушення був призначений штраф у 2 млн рублів (близько $27,2 тисячі).

Напередодні компанія Google уперше подала позов до Роскомнагляду через вимоги відомства видалити 12 посилань на “заборонений контент”. У позові зазначається, що обмеження доступу до інформаційного ресурсу є незаконними. У відповідь на це Роскомнагляд пригрозив вповільнити трафік сервісів Google у Росії.

У березні 2021 року Роскомнагляд склав адміністративні протоколи щодо низки соцмереж та онлайн-сервісів і висунув їм вимогу видалити контент, який нібито закликав до участі в протестних акціях на підтримку опозиціонера Олексія Навального. Це стосувалося соцмереж Facebook, Instagram, Twitter, TikTok, "ВКонтакте", "Одноклассники", месенджера Telegram і відеохостинга YouTube. Їм погрожували штрафами до 4 млн рублів (близько $54 тис.). 

Пізніше мировий суд Москви оштрафував Twitter на $120 тисяч (8,9 млн рублів), Telegram – на $67 тисяч (5 млн рублів), Mail.ru (власник соцмережі "Одноклассники") – на $54 тисячі (4 млн рублів), TikTok – на $35 тисяч (2,6 млн рублів).

Компанію Facebook з цієї ж причини хочуть оштрафувати в Росії на $750 тисяч та вповільнити роботу її соцмережі. Також Роскомнагляд погрожував уповільнити роботу YouTube в Росії – теж за “заборонений контент”.

З 10 березня на території РФ сповільнюється робота Twitter.

Liked the article?
Help us be even more cool!