ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Росії офіційно зареєстрували пропагандистський проєкт Медведчука "Другая Украина"

Фото – Радіо Свобода
Фото – Радіо Свобода

Політичний проєкт “Другая Украина” обвинуваченого в держзраді Віктора Медведчука офіційно зареєстрували в Росії як громадську організацію. Головою виконкому став колишній український журналіст Денис Жарких, Медведчук – головою ради. Організація вже проводить антиукраїнські заходи.

Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на дані реєстру юридичних осіб РФ.

Відповідно до цих даних, у червні цього року був створений громадський рух “Региональное общественное движение “За развитие гражданского общества “Другая Украина”. Адреса організації – Москва, Арбат, провулок Кемарницький, 9. 

Крім цього, “Другая Украина” заявила про інтелектуальну власність на товарні знаки: “Настоящая Украина”, “Голос другой Украины” та “Другая Украина”. 

Відповідно до заявлених видів діяльності, “Другая Украина” – громадська нерелігійна організація, а не політична партія, тому вона не може брати участі у виборах до місцевих рад чи до державної думи РФ. Головою виконавчого комітету організації став Денис Жарких, а головою ради руху, повідомляється на фейсбук-сторінці “Другой Украины”, є Віктор Медведчук.

Денис Жарких – колишній український журналіст. Він є політичним коментатором на майданчиках Віктора Медведчука щонайменше з 2015 року, коли Медведчук ще не був народним депутатом України, а очолював проросійський рух “Український вибір”. Після того, як канал “112 Україна” став підконтрольним найближчому оточенню Медведчука, Жарких став ведучим програми “По суті” на цьому каналі.

У 2018 році тодішній генпрокурор Юрій Луценко ініціював перевірку публічних висловлювань Жарких. Офіс генпрокурора не відповів на запитання журналістів “Схем” щодо наслідків тієї перевірки. Ексгенпрокурор Юрій Луценко також не відповів журналістам.

Денису Жарких 55 років. За інформацією джерел журналістів “Схем” в одному з правоохоронних органів, він перетнув українсько-словацький кордон у вересні 2022 року. Прикордонна служба не надала відповіді на запитання, на яких підставах йому дозволили виїхати під час воєнного стану.

“Другая Украина” почала проводити в Росії публічні антиукраїнські заходи. Зокрема, 19 липня в Будинку російського зарубіжжя ім. Солженіцина відбувся круглий стіл “Украинская русофобия: истоки и механизмы преодоления”. На сторінці “Другой Украины” йдеться, що “основою для обговорень стала стаття Медведчука “Дві України як нова політична реальність”.

Фото з фейсбук-сторнінки Другая Украина 

Як повідомляв ІМІ, раніше “Схеми” з'ясували, що до “політичного руху” “Другая Украина”, створеного в Росії обвинуваченим у держзраді Віктором Медведчуком після обміну, долучаються втікачі з України: політичні коментатори з уже закритих проросійських телеканалів, депутати місцевих рад від ОПЗЖ і обвинувачені в державній зраді й сепаратизмі політтехнологи. Їм вдалось уникнути покарання і виїхати з України, дехто з них утік після 24 лютого 2022 року.

Liked the article?
Help us be even more cool!