ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Росії “Новая газета” просить відкрити справу проти Кадирова

31.01.2022, 16:16
Фото – News.leportale.com / Українська правда
Фото – News.leportale.com / Українська правда

Російська “Новая газета” вимагає порушити кримінальну справу проти голови Чечні Рамзана Кадирова, який назвав “терористами” члена президентської Ради з прав людини Ігоря Каляпіна та журналістку “Нової газети” Олену Мілашину. 

Заяву подано на ім'я голови слідчого комітету Олександра Бастрикіна, повідомляється на сайті видання.

Редакція просить порушити кримінальну справу стосовно Кадирова за статтею про розпалювання ненависті або ворожнечі (п. “а”, ч. 2 ст. 282 Кримінального кодексу РФ).

Йдеться про пост Кадирова в телеграмі, опублікований 24 січня, де він називає Каляпіна та Мілашину “терористами” та “пособниками терористів”, які “заробляють на темі Чеченської Республіки та чеченців, розробляючи сценарії та нашіптуючи на вухо своїм персонажам тексти й поведінку”. Пост опубліковано на тлі ситуації з викраденням чеченськими силовиками дружини федерального судді Сайді Янгулбаєва Зареми Мусаєвої.

“Кадиров заявляє про свої методи боротьби з терористами та свої подальші плани, а саме: “Ми завжди знищували терористів та їхніх посібників, між якими немає жодної різниці, і будемо з ними так чинити й надалі. Ми очистили від них свою землю і тепер нещадно з ними боремося, де б вони не перебували”, – йдеться в заяві видання.

Видання нагадує, що раніше прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков, коментуючи слова Кадирова про Мілашину і Каляпіна, заявив, що це “його право” – “вживати слово “пособників терористів” щодо цих людей”.

20 січня в Нижньому Новгороді до квартири Янгулбаєва та Мусаєвої прийшли представники чеченського ГУ МВС у місті Грозному. Вони відвезли в невідомому напрямку Мусаєву, яка страждає на діабет, без одягу та необхідних ліків. Мусаєва та Янгулбаєв – батьки ексспівробітника північнокавказького філіалу Комітету проти тортур Абубакара Янгулбаєва. Правозахисники пов'язали викрадення Мусаєвої саме з діяльністю її сина, якого раніше кілька разів викликали на допит як свідка в справі про виправдання тероризму (ст. 205.2 КК), у нього вдома відбувався обшук.

Коментуючи ситуацію навколо Мусаєвої Кадиров заявив, що Янгулбаєви нібито підтримують екстремізм і тероризм. Після цього чоловік та дочка Мусаєвої покинули Росію.

Liked the article?
Help us be even more cool!