ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

У Росії майже десяток ЗМІ підтримали звинувачену у "виправданні тероризму" журналістку

02.10.2019, 14:04
Фото – novayagazeta.ru
Фото – novayagazeta.ru

Майже десяток ЗМІ в Росії опублікували відкритого листа псковської журналістки Світлани Прокоп'євої, якій загрожує до семи років ув’язнення за звинуваченням у “виправданні тероризму”, повідомляє Радіо Свобода.

Так, “Ехо Москви”, “Дождь”, “Медіазона”, The New Times, Медуза та інші надрукували вчора відкритого листа Світлани Прокоп’євої, якій висунули звинувачення у виправданні тероризму за коментар про архангельського хлопця, що підірвав себе перед входом до ФСБ. 

Їй загрожує сім років ув’язнення або штраф до мільйона рублів, 20 вересня її статус підозрюваної змінили на обвинувачуваної. 

“Я не визнаю своєї провини і вважаю свою карну справу банальною помстою ображених силовиків, – написала в листі 30 вересня Прокоп’єва. – В тому тексті я поклала на них самих відповідальність за архангельський вибух. Я написала, що репресивна держава дочекалася реакції у відповідь. Що жорстока правоохоронна політика робить громадян жорсткими. Що заблоковані законні шляхи виштовхують енергію протесту ось в таке суспільно небезпечне русло”.

Вона закликала, якщо не бояться, опублікувати цю цитату:

“Сильна держава. Сильний президент, сильний губернатор. Країна, влада в якій належить силовикам. Покоління, до якого належав архангельський підривник, зросло в цій атмосфері. Вони знають, що на мітинги ходити не можна: розженуть, а то і поб'ють, потім засудять. Вони знають, що поодинокі пікети карані. Вони бачать, що тільки в певному наборі партій ти можеш безболісно перебувати і тільки певний спектр думок можна висловлювати без побоювання. Це покоління вивчило на прикладах, що в суді справедливості не доможешся: суди проштампують рішення, з яким прийшов товариш майор. Багаторічне обмеження політичних і цивільних свобод створило в Росії не просто невільну, а репресивну державу. Державу, з якою небезпечно і страшно мати справу”.

Вона додала, що і зараз так думає.

“До того ж, на мій погляд, цією карною справою держава лише підтвердила мої тези. “Покарати. Довести провину та засудити – ось їх єдине завдання. Досить буде й мізерної зачіпки, аби людину затягло до жорен судочинства”, – написала журналістка.

Як повідомляв ІМІ, 20 вересня позаштатній журналістці Радіо Свобода Світлані Прокоп’євій слідчі висунули звинувачення в публічному виправданні тероризму. 

Кримінальну справу щодо журналістки порушили восени 2018 року після її виступу в ефірі радіостанції “Ехо Москви в Пскові”. Ефір було присвячено теракту біля будівлі ФСБ в Архангельську: Прокоп’єва заявила, що держава сама виховала покоління громадян, які борються з нею. Наглядове відомство “Роскомнагляд” побачило в цих словах ознаки виправдання тероризму.

Після цього “Ехо Москви в Пскові” оштрафували на 150 тисяч рублів, а місцева газета, яка передрукувала матеріал радіо, дістала штраф 200 тисяч рублів. У лютому 2019 року в будинку Прокоп’євої відбувся обшук, а саму її викликали на допит. У липні 2019 року журналістку занесли до російського списку екстремістів і терористів.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!