ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

У Раді зареєстрували законопроект про створення контрпропаганди на замовлення МІП

20.11.2017, 15:16

У Верховній Раді зареєстровано законопроект, який має на меті надати Міністерству інформаційної політики право замовляти телерадіокомпаніям виробництво контрпропагандистських програм для поширення на тимчасово окупованих територіях України та в інтернеті, повідомляє Мediasapiens.

Законопроект №7299 “Про внесення змін до Закону України “Про телебачення і радіомовлення” щодо інформаційної безпеки та протидії пропаганді держави-агресора” зареєстрували 16 листопада народні депутати з Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар, Олена Кондратюк і Ольга Червакова.

Автори пропонують надати Мінінформполітики право з метою захисту інтересів держави та інформаційних потреб громадян України (зокрема, тих, які проживають на тимчасово окупованих територіях України) замовляти виробництво телерадіоорганізаціями передач, “які за своїм змістом спрямовані на запобігання та нейтралізацію реальних і потенційних загроз національній безпеці України (у тому числі протидію пропаганді держави-агресора та/або держави-окупанта)” та будуть поширюватись на тимчасово окупованих територіях України та в інтернеті.

Такі передачі можуть бути виконані будь-якою мовою та зараховуватися до частки передач і фільмів, виконаних державною умовою (за наявності відповідних угод з МІП). Але до обов’язкової тижневої квоти програм українською мовою буде зараховуватися не більше 4 годин трансляції передач, вироблених на замовлення МІП іншими мовами.

Також у законопроекті є ще одна новела. Автори пропонують надати Національній суспільній телерадіокомпанії України право за рішенням правління НСТУ не транслювати заходи, у тому числі спортивні або розважальні, які проводяться на території держави-агресора (держави-окупанта), якщо така трансляція може містити елементи пропаганди та нести загрозу інформаційній безпеці України. При цьому видання зауважує, що наступного року в Росії проходитиме Чемпіонат світу з футболу. Тож якщо законопроект буде ухвалено, НСТУ зможе на законних підставах відмовитися від цієї трансляції.

Нагадаємо, що нині на комерційних українських телеканалах виходить низка програм, які позиціонують себе як протидія російській пропаганді та розвінчування фейків: “Антизомбі” та “Гражданская оборона” (обидва – ICTV), “Вєсті Кремля” (канал “24”) тощо.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!