ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У НКЕК пояснили, чому після відімкнення світла поступово зникає мобільний зв’язок

19.12.2022, 12:45
Фото – apnews.com.ua
Фото – apnews.com.ua

Після відімкнення світла мобільний зв'язок працює кілька годин, а доступ до мережі Інтернет працює з позначкою 4G, потім лише 3G та інтернет 2G EDGE.

Про це йдеться в повідомленні Національної комісії з державного регулювання у сферах електронних комунікацій.

"Обладнання, з якого складається базова станція мобільного зв'язку, не працює без електрики. Коли електрика вимикається, сигнал слабшає, а потім узагалі зникає. Це стосується як інтернету, так і зв’язку", – пояснюють у Нацкомісії.

Базові станції обладнано резервними джерелами живлення. Це акумуляторні батареї, які автоматично вмикаються, коли припиняється централізоване електроживлення. Вони здатні забезпечувати автономну роботу базової станції від двох до п’яти годин за умови повного заряджання. Якщо батарея витратила заряд, їй потрібен тривалий час для підзарядки.

"Суттєве навантаження на мережу зменшує термін автономної роботи. Зокрема, для забезпечення мобільного інтернету стандарту 4G базові станції використовують більше електроенергії. Тому під час блекаутів мобільні оператори відключають частину обладнання (наприклад, окремі частотні діапазони або стандарти), щоб надавати пріоритет голосовим послугам зв’язку", – йдеться в повідомленні.

У Нацкомісії радять у період блекауту користуватися послугами SMS та месенджерів, які поглинають менше ресурсів, ніж мобільний інтернет. Не зловживати переданням даних: фотографії, відео, голосові повідомлення та інший "важкий" контент за таких обставин краще не передавати та обмежитися базовим функціоналом.

У разі втрати зв’язку в мережі вашого оператора можна скористатися послугою національного роумінгу на мережах операторів Vodafone Ukraine, Kyivstar, lifecell та 3mob. 

Як повідомляв ІМІ, у Держспецзв’язку розповіли, як дізнаватися новини, якщо не працює ефірне мовлення.

Liked the article?
Help us be even more cool!