ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У МЗС України закликали світ сприяти звільненню громадянських журналістів у Криму

17.11.2020, 13:39
Фото – УНІАН
Фото – УНІАН

Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джеппар закликала світову спільноту сприяти звільненню громадянських журналістів у Криму. З таким зверненням вона виступила 16 листопада на зустрічі країн – членів Коаліції за свободу ЗМІ, організованої Канадою і Великою Британією, повідомляється на сайті МЗС України.

Джапарова зауважила, що ситуація зі свободою ЗМІ на тимчасово окупованих територіях України є критичною. 

“Через репресії та погрози життю російською окупаційною владою незалежні журналісти були змушені залишити окуповані частини Донбасу та Криму”, – наголосила дипломатка.

“Щоб заповнити вакуум висвітлення реальної ситуації на Кримському півострові, функції незалежних медіа почали виконувати звичайні громадяни, проти яких також розпочалися репресії. Дев’ять громадянських журналістів – кримських татар нині знаходяться за ґратами: Сервер Мустафаєв, Тимур Ібрагімов, Марлен Асанов, Сейран Салієв, Ремзі Бекіров, Руслан Сулейманов, Осман Арифмеметов, Рустем Шейхалієв та Амет Сулейманов. Закликаю міжнародну спільноту посилити тиск на Росію задля забезпечення їхнього звільнення”, – звернулася до учасників зустрічі Еміне Джапарова.  

Також вона привернула увагу до досвіду, який накопичила Україна за роки боротьби з російською дезінформацією. Вона запросила міжнародних партнерів підтримати ініціативу Президента України щодо відкриття в Києві штаб-квартири міжнародного офісу з протидії дезінформації.

Коаліція за свободу ЗМІ (Media Freedom Coalition) – неформальне об'єднання країн, створене 2019 року для розвитку співпраці у сфері посилення захисту свободи ЗМІ та безпеки журналістів. Україна приєдналася до коаліції у 2019 році під час інавгураційної зустрічі країн-учасниць у Лондоні (Велика Британія). Станом на листопад 2020 року коаліція налічує 37 учасників.

Liked the article?
Help us be even more cool!