У Миколаївській облраді втратили запис засідання депутатської комісії
Миколаївська обласна рада не змогла оприлюднити відеозапис засідання обласної комісії з питань житлово-комунального господарства, де депутати погодили пільговий тариф на електроенергію для мешканців Миколаєва та громад області.
У облраді кажуть що стався технічний збій, а тому відеозапис онлайн-засідання, яке відбулося 26 березня, не зберігся, повідомляє “МикВісті”.
Як пише медіа, зазвичай на YouTube-каналі облради транслюють засідання депутатських комісій, однак цього разу ні трансляції, ні запису засідання не опублікували.
У коментарі виданню начальниця апарату облради Тетяна Лабарткава повідомила, що комісія дійсно проходила дистанційно, але у записі засідання, мовляв, стався технічний збій. Тому оприлюднити запис неможливо. Також вона зазначила, що аудіозапису засідання теж немає.
“Через технічну помилку відеозапис не зберігся, тому його неможливо опублікувати. Це перший випадок, коли сталася така технічна помилка. Зазвичай комісія проходить з аудіо та відеозаписом, але цього разу збій стався при завантаженні файлів. У порядку денному зазначалося, що комісія буде проводитися в депутатській кімнаті, де буде присутній куратор комісії. Всі депутати працювали в дистанційному режимі”, — пояснила Тетяна Лабарткава.
Юрист Інституту масової інформації Володимир Зеленчук у коментарі регіональній представниці ІМІ Катерині Середі наголосив, що відсутність відеозапису є порушенням чинного законодавства.
“З 14 серпня 2024 року місцеві ради зобов’язані зберігати та оприлюднювати відеозаписи засідань постійних комісій. Відео має зберігатися щонайменше п’ять років і публікуватися невідкладно після завершення засідання — не пізніше наступного дня — на офіційному сайті ради або іншим способом, що забезпечує відкритий доступ”, — зазначив Володимир Зеленчук.
Він також нагадав, що ці вимоги визначені законами “Про місцеве самоврядування” та “Про доступ до публічної інформації”. У випадку їх порушення посадові особи можуть бути притягнуті до адміністративної або дисциплінарної відповідальності.
“В цілому, розміщення у відкритому доступі засідань комісії є частиною загального обов'язку ради, як розпорядника, оприлюднювати відкриту інформацію в порядку, визначеному Закону "Про доступ до публічної інформації". Органи та посадові особи місцевого самоврядування несуть відповідальність у разі порушення ними Конституції або законів України. Стаття 212-3 КУпАП передбачає штрафи за неоприлюднення обов’язкової інформації — від 425 до 850 гривень. Але окрім цього, можливе і дисциплінарне стягнення за невиконання посадових обов’язків. Проведення внутрішнього службового розслідування в такому випадку є мінімально необхідним кроком з боку керівництва ради, — додав юрист ІМІ.
Що стосується адміністративної відповідальності, то в цьому випадку уповноважені особи секретаріату або представники Уповноваженого Верховної Ради з прав людини можуть скласти протокол про правопорушення та направити його до суду. У випадку ж дисциплінарної відповідальності, то винна посадова особа притягується до цього виду відповідальності на підставі проведення службового розслідування.
“Принаймні факт проведення цього розслідування та надання громадськості його результатів є індикатором того, чи вже саме вище керівництво ради або його виконавчого органу справді належно виконує свої посадові обов'язки”, — сказав Володимир Зеленчук.
Нагадаємо, восени сайт Миколаївської обласної ради зазнав DDoS-атаки.
Help us be even more cool!