ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У МКІП роз'яснили, які документи потрібні артистам для виїзду за кордон

13.03.2023, 11:51
Фото – пресслужба гурту TVORCHI / tvoemisto.tv
Фото – пресслужба гурту TVORCHI / tvoemisto.tv

У Міністерстві культури та інформаційної політики роз'яснили, які додаткові документи потрібно чоловікам-артистам на виїзд за кордон. Також міністерство допоможе гурту TVORCHI, який представлятиме Україну на Євробаченні, оформити необхідні документи для виїзду.

Про це Укрінформу повідомила заступниця міністра культури та інформаційної політики Галина Григоренко.

За її словами, правила доповнили подаванням відомостей про військовий облік, що засвідчуватиме, що вони усвідомлюють свій обов’язок перед державою та повернуться з відрядження.

“Правила доповнилися лише тим, що ми просимо надавати, згідно із законодавством, дані про військовий облік чоловіків, які хочуть виїхати: або приписне посвідчення, або військовий квиток, або тимчасове посвідчення військовозобов'язаного. Ведення цих документів – обов’язок фізичної особи. І те, що ми зараз додали ці документи до вимог на виїзд, є для нас лише додатковими гарантіями, що людина свідома військового обліку, що вона свідомо просить надати їй можливість виїхати на деякий час задля участі в мистецькому заході, але вона повернеться, тому що в неї є обов’язок перед своєю країною”, – зазначила Григоренко.

Вона додала, що “за законодавством ці документи мають і так бути на руках у чоловіків призовного віку, і для більшості заявників подати їх не проблема”.

Водночас заступниця міністра наголосила, що МКІП видає лише “лист сприяння” тому чи іншому артисту або групі митців задля тимчасового виїзду за кордон. Остаточне рішення щодо дозволу на виїзд ухвалюють прикордонники під час перевірки.

“Раніше ми могли не вимагати цих документів, оскільки за замовчуванням передбачалося, що люди свідомі, що вони мають ці довідки. Однак, коли дехто скористався цим для уникнення призову до лав ЗСУ, було вирішено додати документи про військовий облік чоловіків до переліку тих, що вимагають наші працівники, щоб далі ухвалювати виважене рішення щодо сприяння виїзду”, – зазначила вона.

За словами Григоренко, міністерство інформує осіб, які планують виїхати за кордон, про перелік усіх необхідних довідок у листі-роз’ясненні.

“Ми не надаємо відмов – лише роз'яснення щодо документів, які мають надаватися для розгляду заявок. Якщо людина виносить якесь рішення у публічне поле як відмову МКІП, це означає, що вона не змогла надати всі необхідні документи”, – сказала вона.

Крім того, Галина Григоренко зауважила, що МКІП розуміє важливість представлення українського голосу за кордоном і підтримуватиме митців у їхньому прагненні просувати нашу культуру й доносити правду про події в Україні поза її межами. Зокрема, міністерство допоможе гурту TVORCHI, який представлятиме Україну на Євробаченні, оформити необхідні документи, щоб музиканти могли поїхати в промотур Євробачення і виступити в Найробі.

Нагадаємо, після інциденту зі стендап-коміком Андрієм Щегелем, який виїхав до Туреччини в складі групи на підставі тимчасового дозволу і залишився там, отримавши три повістки, МКІП подало на затвердження уряду жорсткіший порядок отримання дозволів на тимчасовий виїзд за кордон чоловіків призовного віку.

Гурт TVORCHI в інстаграмі висловив побоювання, що через зміну правил виїзду для артистів йому не вдасться виступити у м. Найробі на запрошення USAID, а також вирушити в промотур Євробачення.

Liked the article?
Help us be even more cool!