ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Литві підтвердили, що доступ до даних саміту НАТО стався внаслідок кібератаки

Фото – gazetadita.al
Фото – gazetadita.al

Литовський національний центр управління кризами підтвердив, що потенційний витік даних саміту НАТО, оприлюднених минулого тижня, пов'язаний зі зламом урядових систем Литви.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на національного мовника LRT.

“Поліція продовжує досудове розслідування, тому я не можу його коментувати. Однак глибина проблеми, найімовірніше, більша, ніж передбачалося спочатку… Так, кіберінцидент був зафіксований, але масштаби збитків ще визначаються”, – сказав голова НЦУК Вілмантас Віткаускас.

Для зламу, за його словами, “були використані певні слабкі місця, вразливість у системах”.

Також він повідомив, що канцлер уряду Литви звернувся до Координаційної комісії із захисту таємниць із проханням оцінити справжність та секретність опублікованих документів. “Установам, чиї документи були оприлюднені, було запропоновано оцінити їх: вони розкриті повністю або частково, з вкрапленнями підробок”, – зазначив Віткаускас.

Саміт НАТО відбувся у Вільнюсі 11–12 липня. 

Як повідомляв ІМІ, 12 липня хакерська група “From Russia with Love” заявила, що отримала секретні дані до організації безпеки саміту НАТО у Вільнюсі. У витоку 29 файлів міститься різна інформація про захист лідерів країн НАТО, різні слайди, презентації, протоколи, програмне забезпечення, імена військовослужбовців.

Liked the article?
Help us be even more cool!