ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Львові провели акцію на підтримку зниклих і захоплених журналістів, активістів та посадовців

30.03.2022, 13:26
Фото – ZMINA
Фото – ZMINA

Увечері 29 березня у Львові відбулась акція #TheTaken (“Викрадені”) на підтримку українських журналістів, активістів та представників місцевої влади, зниклих з початку повномасштабної війни або викрадених російськими окупантами. Про це повідомив Центр прав людини ZMINA.

Під час акції ZMINA оприлюднила імена українців, які зараз ймовірно або підтверджено утримуються росіянами без зв’язку із зовнішнім світом. Наразі, за інформацією правозахисників, такими є понад 30 людей, а загалом з початку повномасштабного вторгнення були викрадені або зникли понад пів сотні українців.

ZMINA показала обличчя десяти з цих людей, спроєктувавши їхні фото на будинку в середмісті Львова, і закликала поширювати їхні історії.

“Українці чинять опір російській окупації. Беззбройні громадяни беруть участь у мирних мітингах, виходять із плакатами й прапорами проти російських танків і солдатів. У відповідь на це росіяни жорстоко розганяють мітингувальників, самовільно затримують найактивніших з них і тримають їх у заручниках. Викрадають також представників української місцевої влади та громадських діячів, які не співпрацюють з окупантами, а також їхніх рідних та близьких. Є дані про жорстоке поводження з викраденими людьми, про катування”, – розповіла дослідниця ZMINA Анастасія Москвичова.

Правозахисники стверджують, що російський уряд є відповідальним за цілеспрямовані викрадення і робить він це, щоб заглушити голоси лідерів думок та залякати мирних громадян України. Тож ZMINA вимагає їхнього негайного звільнення та закликає громадськість допомогти їх відшукати.

Своєю акцією правозахисники хочуть привернути увагу міжнародної спільноти до цивільних осіб, яких викрали російські воєнні злочинці, і вважають, що публічність допоможе викраденим залишитися живими й змусить росіян звільнити їх.

Список зниклих осіб 

Нижче подається список зниклих або захоплених у заручники осіб, підтверджений ZMINA, з додатковою інформацією про кожен випадок. Цей перелік є неповним, оскільки деяка інформація ще перевіряється, а в окремих випадках родини не погоджувалися на поширення.

Микола Маслій – депутат міської ради Куп’янська Харківської області. Зник 1 березня 2022 року під час мітингу проти окупації. За повідомленнями видання Newsroom, його покликали вбік на бесіду російські військові, після чого вони почали стріляти й випускати димові заряди, а Маслія кудись забрали. Інших повідомлень про нього знайти не вдалося, його офіційна фейсбук-сторінка не оновлювалась із 27 лютого 2022. 

Сергій Цигіпа – громадський активіст із міста Нова Каховка Херсонської області, керівник ГО "Каховський плацдарм". 12 березня 2022 року прямував до Таврійська із собакою, щоб передати ліки для своєї тещі, а тоді перестав виходити на зв’язок. Місце перебування невідоме. За непідтвердженою інформацією, може бути вивезений до Херсона.  

Сергій Прийма – голова Мелітопольської районної ради Запорізької області. О 7:30 13 березня 2022 року представники російського силового відомства прийшли до нього додому, обшукали помешкання, вилучивши електронні пристрої і носії і забравши його з собою. Місце перебування невідоме.  

Віталій Шевченко – активіст із Бердянська Запорізької області. Був викрадений представниками Росгвардії 15 березня 2022 року після мітингу проти окупації в Бердянську, коли зайшов у кафе "Капучино". За даними видання "Українська правда", разом з ним затримано ще кілька активістів.  

Максим Негров – громадський діяч із Херсона, директор ТОВ "Таврійський парк", член партії "Європейська партія України", ветеран АТО. Перестав виходити на зв’язок 15 березня 2022 року. Як повідомляли знайомі активіста, є очевидці, що бачили його затримання російськими окупантами. Також зазначається, що на момент зникнення в Негрова були проблеми зі здоров’ям. Місце перебування невідоме. 

Дмитро Васильєв – секретар Ради Новокаховської об’єднаної територіальної громади Херсонської області. За повідомленням видання "Українська правда", його схопили росіяни, ймовірно 16 березня 2022 року, та утримують у підвалі місцевої поліції. 

Юлія (Тайра) Паєвська – українська волонтерка-парамедик, була захоплена в заручники разом зі своїм водієм Сергієм у Маріуполі Донецької області 16 березня 2022 року. Місце перебування наразі невідоме. Про її зникнення повідомило видання Hromadske з посиланням на волонтерку та політикиню, близько з нею знайомих.

Тетяна Свириденко – голова Іванківської селищної ради Вишгородського району Київської області. Про її викрадення повідомила на брифінгу 17 березня 2022 віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук. ICTV повідомляє, що українська влада працює над звільненням заручників, зокрема Тетяни Свириденко. 

Микола Сікаленко – голова села Циркуни Харківської області. 21 березня 2022 року був викрадений із власного будинку. Як повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов, його повезли в напрямку села Липці Харківської області. Місце перебування невідоме. 

Віктор Маруняк – староста села Стара Збур’ївка Херсонської області, яке нині перебуває під тимчасовою окупацією Росії. 21 березня 2022 його викрали представники окупаційних силових структур, але потім відпустили. 23 березня, за даними від місцевих активістів, його привели додому в наручниках, зробили там обшук. Віктор Маруняк встиг сказати дружині, що його б’ють. Потім його забрали. 

Як повідомляв ІМІ, невідомою залишається доля фотокореспондента Максима Левіна, який висвітлював бойові події під Києвом та зник 13 березня. Журналіст УНІАН Дмитро Хилюк перебуває в російському полоні. Запорізьку журналістку Ірину Дубченко затримали російські окупанти та вивезли в Донецьк.

Liked the article?
Help us be even more cool!