ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Латвії почалося мовне тестування громадян РФ. Тим, хто не пройде тест, загрожує депортація

08.05.2023, 17:39
Фото – Reuters
Фото – Reuters

У Латвії 20 тисяч громадян РФ мають пройти тест на знання мови. Здебільшого це стосується людей похилого віку, пише РБК-Україна з посиланням на Reuters.

За словами представника міністерства внутрішніх справ Латвії Димитрія Трофімова, громадянам Росії до 75 років, які не пройшли тесту до кінця року, буде наданий розумний термін для виїзду з країни. Якщо вони не поїдуть, їм може загрожувати примусове видворення.

"Вони добровільно вирішили ухвалити громадянство не Латвії, а іншої держави. Тест необхідний, тому що російська влада виправдовувала своє вторгнення в Україну необхідністю захистити російських громадян за кордоном", – додав представник МВС Латвії.

Для успішного складання іспиту необхідно розуміти основні латиські фрази та вміти говорити простими реченнями, пояснила керівниця Латвійського національного центру освіти Лієні Вороненко.

Як повідомляв ІМІ, громадяни Росії, які до 1 вересня не розпочнуть процесу складання іспиту з державної мови, мають покинути Латвію до 2 грудня. Іспит складається з чотирьох частин – розмовна, читання, письмова та усна частина. Кожну треба здати на рівень, не нижчий за 60%. Представниця управління в справах громадянства та міграції Мадара Пуке наголосила, що процедуру іспиту потрібно розпочати до 1 вересня. Якщо заява не буде подана, посвідка на проживання втрачає чинність, і з країни треба виїхати до 2 грудня. 

"Далі питання до прикордонної служби. Країну доведеться покинути в примусовому порядку", – пояснила вона.

Liked the article?
Help us be even more cool!