ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Латвії хочуть заборонити передвиборчу рекламу російською мовою

17.01.2023, 13:24
Фото – theukrainians.org
Фото – theukrainians.org

Депутати Сейму Латвії від фракції Національного об'єднання підготували поправки до закону “Про передвиборчу агітацію”, що передбачають заборону на рекламу в мас-медіа та інтернеті, а також у будь-якому публічному просторі недержавною мовою.

Сейм ухвалить рішення щодо розгляду законопроєкту 19 січня, повідомляє Delfi.

У законопроєкті зазначається, що в програмах і передачах електронних ЗМІ, у друкованих виданнях матеріали передвиборчої агітації, включно з агітацією як платною послугою в електронних мережах, зокрема в інтернеті (не стосується домашніх сторінок політичних партій та об'єднань в інтернеті), можуть бути тільки державною мовою.

У період передвиборчої агітації перед виборами до Європарламенту та думи самоврядувань матеріали передвиборчої агітації можуть бути перекладені офіційними мовами країн-учасниць ЄС (тобто не російською), але водночас текст недержавною мовою не може бути меншим або вужчим візуально за латиський текст.

Застереження щодо використання мов ЄС під час передвиборчих кампаній до Європарламенту і самоврядування пов'язані з тим, що громадяни інших країн ЄС, які проживають у Латвії, мають право як голосувати на виборах, так і балотуватися.

“Законопроєкт у широкому контексті продовжує зміцнювати позиції та присутність державної мови в усіх державних і суспільних сферах. За допомогою цих поправок ми прагнемо усунути суперечність із Сатверсме – наразі фактично підтримується паралельна мова для спілкування із суспільством у такому фундаментальному для держави процесі, як реалізація виборчого права. У такій ситуації підтримується можливість маргіналізувати та розколювати мешканців Латвії, роблячи зміст передвиборчої агітації доступним лише одній лінгвістичній групі суспільства, а не всім жителям Латвії, які мають право голосу”, – йдеться в анотації Національного об'єднання до законопроєкту.

Також Нацоб'єднання вважає, що поправки спонукають виборців, які не володіють держмовою, нарешті її вивчити.

Національне об'єднання вважає, що поправки мають набути чинності відразу після ухвалення сеймом, тобто діяти вже на найближчих виборах. Вибори до Європарламенту відбудуться 2024 року, вибори до самоврядування – 2025 року.

Як повідомляв ІМІ, міністерство освіти і науки Латвії планує з 2026/2027 навчального року заборонити вивчати російську мову як другу іноземну у всіх навчальних закладах.

Liked the article?
Help us be even more cool!