ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Києві затримали агента РФ, який під виглядом капелана намагався шпигувати за ЗСУ

Служба безпеки України затримала в Києві агента російської розвідки, який під виглядом капелана намагався шпигувати за десантниками Збройних сил України. 

Як повідомляє пресслужба СБУ, затриманим виявився головний спеціаліст одного з департаментів Київської обласної військової адміністрації.

За даними слідства, воєнна розвідка РФ хотіла “завести” свого агента до штабу Командування Десантно-штурмових військ ЗСУ. Агент хотів “записатися” до однієї з бойових бригад ДШВ, щоб шпигувати за місцями її базування та переміщення в напрямку передової.

Фігурант справи, затриманий СБУ

“У подальшому фігурант мав встановлювати довірливі відносини з командуванням підрозділів десантно-штурмових військ ЗСУ. У такий спосіб він сподівався розширити свої “можливості” щодо збору даних про озброєння, робочі плани та бойові операції українських захисників”, – йдеться в повідомленні.

Однак, зазначає СБУ, її співробітники своєчасно викрили “крота”, встановили його російських кураторів і задокументували їхню розвідувальну активність.

Затримали агента, коли він проходив співбесіди в штабі Командування українських десантників щодо “зарахування” до лав ЗСУ. 

Завербував посадовця Київської ОВА дистанційно кадровий співробітник 317 розвідувального центру головного управління генштабу збройних сил Росії (відомого як ГРУ). 

Щоб видавати себе за капелана, киянин зробив собі фальшиву довідку про нібито належність до парафіян однієї з конфесій. До цього російська спецслужба давала йому “випробувальні” завдання ще під час його роботи у військовій адміністрації, зазначає СБУ. 

Листування фігуранта справи, яке оприлюднила СБУ

Комунікацію з агресором він підтримував через анонімний чат у месенджері.

Під час затримання у фігуранта вилучено мобільний телефон з доказами його листування з російським ГРУ, зазначає спецслужба.

Фігуранту повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Йому загрожує довічне ув’язнення.

Liked the article?
Help us be even more cool!