У Києві запрацював перший в Україні Музей математики "Кубоїд"
У Києві 1 травня розпочав роботу Музей математики “Кубоїд”, який налічує майже 120 інтерактивних експонатів. Про це повідомляється на сайті Міністерства освіти і науки.
Музей створено, щоб допомогти школярам подолати освітні втрати, популяризувати STEM і зробити математику доступною для кожного. “Кубоїд” четвертий у Європі й перший в Україні.

Фото – mon.gov.ua
У музеї представлено вісім зон, кожна з яких занурює у світ математики через інтерактивні експонати:
- “Математика і повсякдення” – простір, де можна дізнатися, як математика застосовується в спорті, інженерії та технологіях. Відвідувачі зможуть покататися на сноуборді, одночасно вивчити або повторити тему кутів і зрозуміти, як вони впливають на рухи людини.
- “Тесеракт” – простір, де відвідувачі потрапляють у центр діаграми Вороного і можуть досліджувати незвичайні геометричні фігури, що оточують у житті.
- “Маятники та вимірювання” – простір, де можна експериментувати з часом, простором і рухом. Досліджувати математичні закономірності в будові та русі людського тіла, розглянути математичні основи мистецтва та спостерігати магію маятників у дії.
- “Геометрія та механізми” – простір, де можна взаємодіяти з різними механізмами, шестернями та лінзами, експериментувати з комбінаціями цифр для відкриття “сейфів” і досліджувати наукові перетворення функцій.
- “Форми і формули” – простір, де математичні рівняння оживають і стають формами реального світу.
- “Простір креативності” – лабораторія для створення моделей літаків, ракет та складних конструкцій, де ваша фантазія буде єдиною межею.
- “Простір кмітливості” – понад 30 логічних головоломок для тренування критичного мислення.
- “Зали для занять” – спеціально облаштовані простори для уроків, майстер-класів та воркшопів.


Фото – mon.gov.ua
Музей можуть відвідувати всі охочі. Особливо корисним він буде для школярів, тут вони зможуть: на практиці зрозуміти складні математичні поняття, заповнити прогалини в знаннях, а також розвивати критичне мислення, логіку та просторову уяву.
А для вчителів “Кубоїд” відкриє нові можливості професійного розвитку – навчальні курси, тренінги, сучасні інтерактивні методики. У спеціально облаштованих залах педагоги можуть проводити уроки, майстер-класи та воркшопи для класів або груп.
Музей розташований у Києві за адресою: ВДНГ, павільйон № 3. Графік роботи: вівторок – п’ятниця, 10:00 – 20:00; субота й неділя, 09:00 – 21:00.
Детальніше про музей і квитки – за посиланням.

Фото – mon.gov.ua
Проєкт створений Національним центром “Мала академія наук України” та Міністерством освіти і науки України за підтримки ЮНІСЕФ, Theirworld та Dovgiy Family Office, GoGlobal.
Help us be even more cool!