ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Києві викрили студента, який продавав дані понад 20 млн українців

01.02.2022, 10:35
Фото – pexels.com
Фото – pexels.com

Кіберполіцейські викрили студента на збуті баз даних понад 20 мільйонів громадян. Про це повідомляється на сайті кіберполіції.

19-річний житель Києва, студент одного з вищих навчальних закладів, створив бот у месенджері для продажу конфіденційної та іншої інформації з обмеженими доступом, зокрема персональних даних українців. Доступ до бота коштував 1 долар на день або 4 долари за 20 спроб пошуку даних щодо конкретних осіб. Оплату фігурант отримував на криптогаманець.

Крім цього, студент розробляв та впроваджував механізм пошуку даних за фотографіями людей з використанням штучного інтелекту. Фотознімки він завантажував з відкритих джерел інтернету.

У його розпорядженні були бази даних декількох десятків мільйонів громадян. Ці відомості він купував на тематичних хакерських форумах.

Під час обшуку за місцем мешкання в нього вилучено комп’ютерну техніку та мобільні телефони. У процесі огляду вилученої техніки кіберполіцейські виявили бази даних, що були скомпрометовані в період 2014–2019 років. Ці бази вміщували дати народження, прізвища, ім’я та по батькові громадян, серії та номери паспортів, індивідуальних податкових номерів платників податків та номерів телефонів, фотозображення осіб тощо.

За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 361-2 ("Несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в комп'ютерах, автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або на носіях такої інформації") Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до п'яти років позбавлення волі.

Liked the article?
Help us be even more cool!