ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Києві викрили детективне агентство, яке продавало дані про особисте життя громадян

Фото – СБУ
Фото – СБУ

Правоохоронці викрили в Києві детективне агентство, яке торгувало інформацією із закритих баз даних правоохоронних органів України й незаконно стежило за громадянами. Про це повідомляється на сайті Служби безпеки України.

Організатором виявився експосадовець розформованої міліції. У 2009 році він звільнився зі служби та заснував власну агенцію з надання детективних послуг. 

За  даними спецслужби, фігурант на замовлення своїх клієнтів збирав конфіденційну інформацію на мешканців різних регіонів України. Серед таких відомостей були адреси проживання, номери автомобілів і мобільних телефонів громадян, а також відомості про перетин держкордону. Середня вартість одного досьє становила $200. Сума залежала від обсягу зібраної інформації. Оплату за послуги фігурант отримував на банківську картку свого близького родича.

Для отримання персональних даних фігурант залучив свого знайомого – чинного посадовця Національної поліції, який мав доступ до інформаційних баз правоохоронного органу.

Також власник детективного агентства приймав замовлення на негласне стеження за людьми. 

Організатору агентства повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 361-2 Кримінального кодексу України (несанкціоновані збут або поширення інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або на носіях такої інформації).

Його спільника – посадовця поліції – відсторонено від служби. Він підозрюється за ч. 3 ст. 362 Кримінального кодексу України (несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї).

Чоловікам загрожує до шести років тюремного ув’язнення.

Фото СБУ

Liked the article?
Help us be even more cool!