ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Києві викрили ботоферму, що поширювала протестні настрої

01.12.2021, 12:21
Фото – СБУ
Фото – СБУ

У Києві викрили групу осіб, які “обслуговували” майже 6-тисячну ботоферму, що поширювала антиукраїнський контент, який був спрямований на посилення протестних настроїв в Україні. 

Про це повідомляється 1 грудня на сайті СБУ.

За даними слідства, до групи входило дев’ять мешканців Києва. Вони розробили й використовували спеціалізовані програми та обладнання, через які управляли ботами. Зокрема, штучний інтелект дозволяв: здійснювати автоматичну реєстрацію нових акаунтів; наповнювати контентом профілі; одночасно адмініструвати велику кількість користувачів популярних соціальних мереж.

Інформацію фігуранти справи поширювали з “верифікованих акаунтів”, використовуючи підроблені документи громадян України. Фальшиві документи давали службі підтримки Facebook для підтвердження “справжності особи”.

“Потім “верифіковані” таким чином акаунти використовували для поширення публікацій та коментарів на замовлення третіх осіб. Здебільшого це контент, спрямований на посилення протестних настроїв в Україні, у тому числі антивакцинаторських”, – йдеться в повідомленні. 

Також ботоферма розміщувала рекламу шахраїв, які заманювали потенційних жертв на фішингові сайти банківських установ, міжнародних брокерських проєктів та онлайн-казино. Усе це, зазначає СБУ, для викрадення коштів. 

Встановлено також, що ділки перебували в змові з власниками шахрайських кол-центрів, регулярно “постачаючи” їм нових “клієнтів” з-поміж своїх читачів. За попередньою інформацією, за кожну таку жертву зловмисники отримували грошову винагороду.

Під час обшуків, проведених в офісному приміщенні та за адресами мешкання організаторів, правоохоронці виявили та вилучили: комп’ютерну техніку та мобільні пристрої з доказами отримання замовлень на просування публікацій, що пропагують антивакцинацію та участь у протестних акціях; “розкручування” шахрайських та фішингових сайтів. Також понад 500 підроблених електронних копій документів, що посвідчують особу громадян України; обладнання та програмне забезпечення, яке дозволяє одночасно анонімно адмініструвати велику кількість акаунтів та більш ніж 100 банківських карток, які використовувалися для анонімізації платежів, отриманих за надані протиправні послуги.

Наразі в межах кримінального провадження за ч. 2 ст. 190 (“Шахрайство”) та ст. 200 (“Незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їхнього виготовлення”) Кримінального кодексу України тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності всіх причетних до схеми осіб.

Liked the article?
Help us be even more cool!