У Києві провели квест-гру з медіаграмотності, де навчають розрізняти фейки
У Києві міжнародна організація IREX провела квест-гру з медіаграмотності, де навчають розрізняти фейки онлайн та боротися з пропагандою, повідомляє Голос Америки.
У грі “Руйнівники фейків” брали участь учителі, університетські викладачі, студенти з різних міст України. Вони розбилися на команди та отримали завдання: проаналізувати новини, опубліковані на сайті The Pravda Times, і визначити, де правда, а де брехня.
На сайті є застереження: він не справжній. Спеціально створений для гри, щоб на фейкових новинах учитися відрізняти дезінформацію.
Учасники мали проаналізувати такі новини:
- народний обранець Д. на своєму приватному суперджеті за бюджетні кошти злітав відпочити на курорт країни-агресора, до Сочі;
- бойовики захопили владу на Черкащині;
- під Києвом будують новий ядерний могильник;
- більшість українців, згідно із соцопитуваннями, вимагає наступу на фронті.
“Наш проєкт впроваджує медіаграмотність в освіту. Його мета – навчити людей перевіряти інформацію та мислити критично. Опанувати базові інструменти перевірки інформації", – розповіла Тетяна Таранкова, що представляє міжнародну організацію IREX в Україні.
Творець гри Мирослав Криж зазначив, що “спочатку я – злий чарівник і створюю фейки, а потім я – добрий чарівник і показую, як ці фейки розвінчати”.
Учасники квесту вчилися медіаграмотності, а надалі організують такі ж ігри у себе в школі, університеті, коледжі.
Викладачка англійської та німецької мови у Вінницькому технічному ліцеї Анна Киналь проводить у себе в ліцеї онлайн-курс з медіаграмотності. За її спостереженнями, молодь та підлітки дуже швидко навчаються помічати маніпулятивний контент.
“Тому я вважаю, що подібні ігри потрібно проводити не лише з дітьми, але й з батьками. Адже старше покоління значно більше потребує знань та навичок, які допоможуть їм розрізняти медійну брехню. Старші люди лише нещодавно зареєструвались у соціальних мережах і схильні вірити абсолютно всьому, що там пишуть”, – розповіла Киналь.
Соціальну гру “Руйнівники фейків” запроваджують в Україні в межах проєкту “Вивчай та розрізняй”. Цей проєкт з медіаграмотності для середніх шкіл виконує Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX спільно з Академією української преси та інтернет-проєктом Stop-Fake за сприяння посольств США та Великої Британії в Україні.
Help us be even more cool!