У Києві попрощалися з письменницею Вікторією Амеліною, загиблою внаслідок обстрілу Краматорська
![У Києві попрощалися з письменницею Вікторією Амеліною, загиблою внаслідок обстрілу Краматорська Фото – Громадське радіо](https://imi.org.ua/upload/news/2023/07/04/64a3f6f474a95-img-9381-scaled-e1688463829540_700x350.jpg?v=1688467213)
У Києві, в Михайлівському соборі попрощалися з письменницею Вікторією Амеліною, яка дістала важке поранення внаслідок обстрілу російськими окупантами Краматорська, а 1 липня померла в лікарні Дніпра, повідомляє Громадське радіо.
Попрощатися з письменницею прийшли письменники, правозахисники.
![](/upload/media/2023/07/04/64a3f8d4e9eb3-358160426-1391548021701618-6545844433102643870-n-e1688461510532-768x576.jpg)
![](/upload/media/2023/07/04/64a3f8d554286-358138489-1678163962643421-8456283407151072134-n-1024x768.jpg)
![](/upload/media/2023/07/04/64a3f8d583c00-358152730-6686182291394880-4850732770841306763-n-e1688461830263-768x1024.jpg)
Нагадаємо, 1 липня в Лікарні Мечникова в Дніпрі померла письменниця Вікторія Амеліна. Вона дістала важке поранення під час ракетного обстрілу ресторану в Краматорську 27 червня 2023 року. Там вона перебувала разом з делегацією колумбійських журналістів та письменників. Коли вони вечеряли в ресторані Ria Lounge у центрі міста, російські окупанти завдали ракетного удару по цій будівлі. Вікторія дістала тяжкі поранення.
Вікторія Амеліна народилася 1 січня 1986 року у Львові. У шкільні роки переїхала з батьком до Канади, однак невдовзі вирішила повернутися в Україну. 2007 року здобула ступінь магістра комп’ютерних технологій у НУ "Львівська політехніка" з відзнакою. У 2005–2015 роках працювала в міжнародних технологічних компаніях.
2014 року вийшов дебютний роман Вікторії "Синдром листопаду, або Homo Compatiens". Книжка ввійшла до десятки найкращих прозових видань за версією премії "ЛітАкцент року" – 2014. Наступного року роман було перевидано, і він увійшов до короткого списку Премії Валерія Шевчука.
Того ж 2015 року Вікторія Амеліна призупинила кар’єру в інформаційних технологіях, щоб присвятити себе письменницькій роботі. 2016 року вийшла її перша дитяча книжка "Хтось, або Водяне Серце". Наступна її книжка для дітей "Е-е-есторії екскаватора Еки" побачила світ у 2021 році. У 2017 році у Видавництві Старого Лева вийшов друком другий роман Вікторії "Дім для Дома".
Книжка ввійшла до коротких списків національних та міжнародних премій: "ЛітАкцент року" – 2017, Премії міста літератури ЮНЕСКО, Європейської літературної премії. Запорізька книжкова толока назвала "Дім для Дома" найкращою прозовою книжкою року.
Тексти Вікторії Амеліної публікувалися в перекладах польською, чеською, німецькою, нідерландською та англійською мовами. Нещодавно роман "Дім для Дома" було перекладено іспанською мовою. У 2021 році Вікторія стала лавреаткою літературної Премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського. Того ж року заснувала Нью-Йоркський літературний фестиваль, що відбувався в селищі Нью-Йорк у Бахмутському районі Донецької області.
Help us be even more cool!