ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Китаї заявили про звільнення критика влади, якого раніше затримали

13.07.2020, 12:00
Фото – radiosvoboda.org
Фото – radiosvoboda.org

Китайський науковець, який написав есе з критикою влади загалом і особисто голови КНР Сі Цзіньпіна, був звільнений після майже тижня ув'язнення, заявили засобам інформації його друзі. Про це повідомляє Радіо Свобода.

Сю Цзянгруна, професора права пекінського університету Ціньхуа, вивезли з його будинку в столиці 6 липня. На момент затримання він уже перебував під домашнім арештом.

Професор повернувся додому 13 липня і почувається добре, підтвердили кілька його друзів.

Сю помістили під домашній арешт на початку 2020 року після публікації на закордонних сайтах статті, у якій він критикував методи боротьби проти спалаху коронавірусної інфекції, до яких вдавалися китайська влада та очільник КНР Сі Цзіньпін.

У статті Сю написав, що нинішня система керівництва "руйнує структуру управління". За його словами, відсутність відкритості сприяла спалаху, який уперше з’явився в Китаї наприкінці 2019 року і згодом поширився в усьому світі.

Офіційні особи владної Комуністичної партії Китаю намагалися обмежити поширення перших новин про зараження.

У попередній статті, поширеній в інтернеті, професор Сю висловився проти скасування у 2018 році обмеження термінів головування в Китаї, що дозволяє Сі Цзіньпіну керувати країною довічно. До його правління діяв негласний принцип, який передбачав 10-річне обмеження для перебування на посаді очільника КНР.

Liked the article?
Help us be even more cool!