ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Криму в СІЗО перебувають дев'ять громадянських журналістів – кримська активістка

06.06.2019, 17:02
Фото – ukrinform.ua

Дев'ять громадянських журналістів перебувають у СІЗО в анексованому Росією Криму. Про це 6 червня під час круглого столу "Свобода слова в Україні: виклики та можливі рішення" розповіла кримськотатарська активістка та громадянська журналістка Лутфіє Зудієва, повідомляє в Укрінформ.

За словами Зудієвої, вони заарештовані за свою інформаційну і правозахисну діяльність. Тобто люди, які висвітлювали обшуки, арешти та інші порушення прав людини, самі стали зазнавати обшуків та арештів, додала вона.

"Для мене це велика людська історія, тому що сьогодні в СІЗО сидять мої друзі. І говорячи про громадянську журналістику, я говорю в контексті цієї людської історії про боротьбу кримськотатарського народу за право жити на своїй землі", –наголосила активістка.

Також вона повідомила, що прямі ефіри і репортажі громадянських журналістів в окупованому Криму продовжують залишатися єдиним джерелом правдивої інформації про реальну ситуацію в Криму.

"Коли на одному з кримських процесів Біляла Оділова затримали співробітники ФСБ, мій друг і колега Осман Аріфмеметов включив прямий ефір у Facebook і почав показувати, як прямо з-під будівлі суду забирають кримського татарина, батька дев'яти дітей. Стрім, який він транслював, потрапив в усі медіа України, і він представляв достовірну картинку про ті реалії, які відбуваються в Криму. В той день ми усвідомили, що у нас є можливість, використовуючи прямі ефіри у Facebook, розповідати про реальні події в Криму", – розповіла Зудієва.

За її словами, у 2016 році була створена сторінка "Кримської солідарності", яка поставила перед собою мету щодня документувати хроніку арештів, обшуків та інших порушень прав людини в Криму.

Як зазначила правозахисниця, рух "Кримська солідарність" з'явився не спонтанно.

"Це був поступовий процес, який формувався на базі зустрічей адвокатів із сім'ями політв'язнів. Біля витоків цього громадського формування стояв активіст Сервер Мустафаєв, який рік тому 21 травня був заарештований за свою правозахисну та інформаційну діяльність і сьогодні утримується в СІЗО Сімферополя", – повідомила Зудієва.

За її словами, якщо у 2016 році на першу зустріч адвокатів і сімей політв'язнів прийшли всього 15 осіб, то через кілька місяців до них приєдналося значно більше "стрімерів, фіксерів і активістів, які розуміли, що в умовах відсутності професійних медіа повинні з'явитися люди, які розповідатимуть про те, що насправді відбувається в Криму, тому що крім того, що було повністю зачищене поле професійних медіа, були створені пропагандистські медіа, які здійснювали мовлення на весь світ і показували картинку про те, що в Криму ніхто не проти анексії 2014 року".

"Але насправді це неправда", – заявила активістка.

Сьогодні, зазначила вона, ситуація склалася таким чином, що люди, які висвітлювали обшуки та арешти, самі стали об'єктами переслідування з боку окупаційної влади.

Нагадаємо, 30 травня російські силовики затримали в Криму двох кримськотатарських активісток – правозахисницю і громадянську журналістку Лутфіє Зудієву, а також дружину фігуранта Бахчисарайської "справи "Хізб ут-Тахрір", координатора організації "Кримське дитинство" Муміне Салієву. Пізніше їх відпустили, відкривши проти них адміністративні справи за ст. 20.3 КпАП Росії – демонстрація забороненої символіки.

Liked the article?
Help us be even more cool!