ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Косово презентували український фільм "Битва за Чернігів"

28.02.2024, 11:10
Павло Пущенко
Андрій Тіток під час презентацій фільму "Битва за Чернігів" у Косово. Фото Ірини Синельник

У Приштині (Косово) для студентів Ротшильдського інституту технологій презентували український документальний фільм “Битва за Чернігів” (створений “Суспільне Чернігів”) та онлайн-спілкування з автором – чернігівським журналістом Андрієм Тітком. 

Про це представнику Інституту масової інформації в Чернігівській області повідомила співорганізаторка показу чернігівська журналістка Ірина Синельник. 

Захід був приурочений до другої річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну та відбувся межах засідання журналістського клубу, що діє в інституті.

Автор фільму розповів іноземним студентам про обставини, в яких перебував Чернігів і чернігівці під час часткової окупації області в лютому-березні 2022 року. А також про специфіку роботи журналістів в умовах війни й безпосередньо про працю над документальною стрічкою, що побудована на свідченнях військових – очевидців та учасників подій. 

Під час спілкування також говорили про час закінчення війни в Україні, вплив українських подій на Балкани, перспективи відновлення постраждалих регіонів тощо.

Обговорення фільму "Битва за Чернігів". Фото Ірини Синельник

За  словами Ірини Синельник, часом доводиться чути питання: “А що, війна в Україні не закінчилася? Ще досі триває?” Тому українські журналісти в Косово прагнуть використовувати будь-яку можливість, щоб розповісти про героїчний опір українців і злочини російської армії під час війни. 

“Фільм “Битва за Чернігів” на YouTube зараз має 4 млн переглядів. Це не просто успіх та визнання журналістської роботи, це поширення свідчень про війну в Україні. І в цьому теж величезне значення цього документального фільму. А ще важливо, що він озвучений англійською і доступний для іноземців”, – зазначила Ірина Синельник.

“Битва за Чернігів” – це трисерійний документальний фільм, героями якого стали лише військові. Це погляд на події лютого-березня 2022 року. Автор Андрій Тіток (“Суспільне Чернігів”).

Liked the article?
Help us be even more cool!