ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Казахстані призупиняли роботу “Яндекса” через можливість передачі даних ФСБ Росії

Фото - Reuters/Радіо Азаттик
Фото - Reuters/Радіо Азаттик

У Казахстані 9 серпня влада призупиняла роботу місцевого домену російської компанії “Яндекс”, повідомляє Радіо Азаттик.

Казахстанські IT-фахівці повідомили, що роботу домену Yandex.kz, що належить місцевому представництву російського “Яндекса”, призупинили “через розміщення інтернет-ресурсу на апаратно-програмних комплексах поза територією Казахстану”. Проте пізніше домен розблокували.

Напередодні російське медіа Медуза повідомило, що Федеральна служба безпеки Росії з 1 вересня отримає “цілодобовий” доступ до баз даних “Яндекс.Таксі”, включаючи закордонні сервіси “Яндекса”. За даними видання, дані клієнтів, які користуються “Яндекс Go” (сервіс таксі та доставки), у тому числі за кордоном, тепер зберігаються лише в російських дата-центрах.

У “Яндексі” заперечують твердження про те, що спецслужби в Росії матимуть доступ до даних про поїздки за межами Росії. У компанії наполягають: дані про поїздки можуть отримати “виключно правоохоронні органи тієї країни, де поїздка була здійснена за процедурами, прописаними в локальних законах”.

Міністерство цифрового розвитку Казахстану повідомило, що запитало у “Яндекса” інформацію про місцезнаходження центрів обробки даних, “вжиті заходи захисту персональних даних казахстанців та спосіб взаємодії з правоохоронними та спеціальними органами”. Водночас міністерство не повідомляє про причини розблокування домену. 

У Казахстані, згідно з чинними правилами, програмне забезпечення та обладнання для обслуговування доменів .kz та .kaz повинні зберігатися на території країни. Влада може обмежити роботу ресурсів, сервери яких розташовуються поза територією Казахстану.

Як пише видання, звіти неурядових і правозахисних організацій, які публікуються в останні десятиліття, вказують на те, що в Казахстані та Росії оператори мобільного зв'язку дозволяють спецслужбам безпосередньо підключитися до їх системи. Методи, такі як прослуховування телефонів, використання записів розмов проти людей, відстеження їхнього місцезнаходження, використовуються державними службами безпеки.

Як повідомляв ІМІ, 8 серпня фінські та норвезькі регулятори заборонили російській технологічній групі “Яндекс” та її партнеру Ridetech International (базується в Нідерландах), передавати в Росію будь-які особисті дані клієнтів застосунка Яндекса для замовлення таксі Yango. Таке рішення пов'язане з тим, що на початку вересня Федеральна служба безпеки РФ отримає право отримувати дані, що обробляються в роботі таксі.

Liked the article?
Help us be even more cool!