ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Гаазі 44 країни підтримали створення спецтрибуналу щодо розслідування злочинів РФ

Представники країн, які підтримали створення спецтрибуналу щодо розслідування злочинів Росії. Фото – twitter.com / AndriyKostinUa
Представники країн, які підтримали створення спецтрибуналу щодо розслідування злочинів Росії. Фото – twitter.com / AndriyKostinUa

У Гаазі 44 держави підтримали створення спецтрибуналу щодо розслідування злочинів Росії. Країни підписали декларацію за підсумками конференції “Відновлення справедливості для України”, яка відбувалася в Нідерландах, повідомляє Укрінформ.

“Ми заявляємо про наше рішуче засудження всіх міжнародних злочинів, скоєних з боку РФ проти України; ці акти, включно зі спробою незаконної анексії регіонів України, є кричущими порушеннями Статуту ООН, є порушенням міжнародного права, що призводить до державної відповідальності РФ, загрожують міжнародному миру і безпеці, ставлять під сумнів повагу до міжнародного порядку, заснованого на правилах, і підривають демократичні цінності”, – йдеться в декларації.

Країни висловилися за посилення спільних зусиль для забезпечення належного розслідування російських злочинів, скоєних у війні проти України, та за притягнення Росії до відповідальності за всі порушення міжнародного права.

Також країни підтримують ініціативи щодо використання заморожених активів РФ на користь України й привітали пропозицію Нідерландів розмістити в себе компенсаційний механізм.

Всього в конференції брали участь 57 країн. Політичну декларацію наразі підписали Албанія, Андорра, Австралія, Австрія, Бельгія, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Канада, Хорватія, Кіпр, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Грузія, Німеччина, Греція, Ісландія, Ірландія, Італія, Японія, Латвія, Ліхтенштейн, Литва, Люксембург, Мальта, Молдова, Монако, Чорногорія, Нідерланди, Нова Зеландія, Північна Македонія, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Сан-Марино, Словенія, Іспанія, Швеція, Україна, Британія і США.

Як повідомляв ІМІ, 2 квітня запрацював міжнародний реєстр збитків, завданих РФ. До реєстру можна податися через “Дію”.

Liked the article?
Help us be even more cool!