ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У "Дії" розпочали приймання заяв до міжнародного реєстру збитків, завданих РФ

У "Дії" запустили новий сервіс, через який можна подати заяву до міжнародного Реєстру збитків про пошкодження та руйнування житла від російської агресії. Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації.

На першому етапі через застосунок можна подати заяви про знищені або пошкоджені: 

  • приватний будинок;
  • квартиру;
  • дачний будинок;
  • садовий будинок;
  • інше житлове приміщення.

Для подання заяви треба бути власником майна, яке зареєстроване в Державному реєстрі речових прав (ДРРП), і мати акт про обстеження від місцевої влади. 

Згодом заяви зможуть подати інші власники зруйнованого чи пошкодженого майна, зокрема ті, чия нерухомість розташована на тимчасово окупованих територіях.

Щоб скористатися сервісом у "Дії", треба оновити застосунок.

Пізніше з’явиться можливість задокументувати в міжнародному реєстрі збитків вимушене переміщення, шкоду життю, здоровʼю, тортури та сексуальне насильство. Згодом скарги зможуть подавати бізнес і держава.

Дані з нього покажуть реальні масштаби збитків та стануть основою для майбутніх репарацій, зазначає міністерство.

“Облік заяв про шкоду та втрати від російської агресії дасть можливість майбутній комісії розглянути їх і присудити компенсації до виплати. Це перший кейс міжнародного обміну даними, для якого використовують "Дію”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, реєстр збитків створено для обліку всіх прийнятних заяв про відшкодування збитків, втрат чи шкоди, завданих унаслідок агресії Російської Федерації проти України, а також доказів, що лежать в основі таких заяв.

Liked the article?
Help us be even more cool!