ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Франції викрили ексвійськового, який брехав у медіа про "злочини" ЗСУ

27.05.2022, 12:31
Фото – BFMTV
Фото – BFMTV

У Франції викрили ексвійськового Адрієна Боке, який у численних інтерв'ю для ЗМІ розповідав про знущання, що нібито вчиняли українські військові та свідком яких він нібито був, але його історії не проходять перевірку фактами.

Розказані Боке історії перевірила редакція CheckNews та StopFake, яка є частиною французького видання Liberation, повідомляє “Європейська правда”. 

Так, протягом кількох днів різноманітні виступи Боке масово транслювались у Франції та світі. Він розповідав, що повернувся після перебування в Україні та викривав воєнні злочини, свідком яких нібито був. Він стверджував, що ці дії скоїли українські військові, зокрема бійці “Азову”. Наратив, який активно поширює Москва та проросійські телеканали.

Утім, CheckNews зібрав численні факти, які суперечать розповідям Боке про перебування в Україні.

Боке неодноразово заявляв, що був свідком воєнних злочинів, скоєних українськими силами, а точніше “азовцями”. Колишній військовослужбовець ВПС описував численні сцени, які, за його словами, трапилися навколо міста Буча, відомого розправами над мирним населенням, вчиненими там російськими військами. Так, Боке розповідав, що члени “Азову”, з якими він нібито перебував, систематично стріляли в ноги полоненим російським військовим. Після чого страчували московських офіцерів на його очах.

Однак жодна зі світлин, які змогли переглянути журналісти, не підтверджує, що він їздив до Бучі, чи навіть те, що він часто відвідував батальйон “Азов” або інших. Жодна фотографія не показує, як він спілкується із солдатами або навіть стоїть поруч з ними, хоча водночас Адрієн Боке активно фотографує блокпости, які перетинає.

CheckNews зміг отримати дати в’їзду та виїзду Адрієна Боке до України. За словами українських прикордонників, Боке вперше в'їжджає до селища Шегині 4 квітня і виїжджає звідти того ж дня в тому ж самому місці. Його другий перетин, 5 квітня, відбувається на тому ж прикордонному посту, а виїде він 6 квітня, щоб знову здійснити поїздку туди й назад протягом одного дня.

Наступного разу він повертається до України більш ніж за тиждень – 17 квітня, – в'їхавши через Краківець, приблизно за 20 кілометрів північніше вздовж польського кордону. Він перебуває в Україні до 19-го числа, а потім виїжджає через Шегині, і це буде його найдовше перебування (менш ніж 72 години). Його останній в’їзд, знову ж таки через польський кордон, відбувається між 19 та 20 квітня.

А під час свого найдовшого перебування в Україні, менш ніж 72 години із 17 до 19 квітня, він пояснив, що був свідком обстрілу у Львові, який стався 18 квітня, що робить неможливим поїздку туди й назад (малоймовірну за таких умов) до Бучі. Під час його перебування в Бучі боїв не було.

CheckNews зазначає, що Адрієн Боке до того, як розповісти цю дивовижну українську історію, вже мав сумнівну репутацію. Якщо він справді той колишній солдат, якого він описує (міністерство збройних сил підтверджує, що “пан Боке, колишній стрілець-командос, був поранений під час навчань”), то він залишився в пам’яті його товаришів по зброї як великий базіка. CheckNews поспілкувався із солдатом, який перебував на тій самій авіабазі, що й Адрієн Боке у 2012 році після його аварії. “Я знав його недовго, але він багато брехав за той короткий час, коли я з ним спілкувався. База – це містечко, де всі одне одного знають. Ми часто зустрічалися ввечері в [їдальні] бази, там я його і зустрів. Він почав розповідати, що був інструктором зі стрільби для офіцерів, що мене здивувало. Виявилося, що він сказав хлопцеві в їдальні, що він з управління розвідки та безпеки міністерства оборони, що не має нічого спільного. Він прикидався Джеймсом Бондом, Деніелом Крейгом”.

У своїй книзі Адрієн Боке пояснює, що в цей час він був авіаційним комірником, що підтверджується інформацією, отриманою CheckNews. За словами військовослужбовця, який знав його, останнього тоді звали Пол Має – псевдонім, який можна знайти в URL-адресі його облікового запису у Facebook. “Жандармерія повітряних військ шукала Поля Має [у файлах], нічого не знайшовши. Зрештою побачили, що на його панелі позначено Боке, задали пошук на це ім’я, і повідомили нам, що йому не можна вірити, попередивши, що це брехун. Тому ми припинили комунікацію з ним”.

Liked the article?
Help us be even more cool!